Apraksti
Apraksts TeritorijaInteraktīvā karte
Lustūžkalna aplis
Foto: Aija Pendere
Atrašanās vieta
Smārdes pagasts, Engures novads, pie Valguma ezera. Velo maršruta sākums un beigas ir atpūtas kompleksā „Valguma pasaule”.
GPS koordinātes: N 56,99000° / E 23,31540
Apraksts 
Šis maršruts piedāvā pauguru pievarēšanu no 9 līdz 63 m virs jūras līmeņa. Vēl lustīgāk to darīt būs, kad uzzināsiet, ka Lustūžkalnā lustējusies arī Krievijas ķeizariene Katrīna. Šeit viņai bijusi izpriecu pils un zelta kariete, kuru, lai cits to nedabūtu, viņa nogremdējusi Valguma ezerā. Lai tiktu skaidrībā par šo jautājumu, jums vajadzēs uzveikt augstāko ĶNP virsotni.
Apskates objekti takā 
Lustūžkalns – augstākais kalns ĶNP
Brāļu kapu piemiņas zīme
Pārvietošanās veids
Ar velosipēdu. Ja savu velosipēdu nav, tos iespējams iznomāt atpūtas centrā „Valguma pasaule”.
Maršrutu iespējams izbraukt arī ar auto.
Apskatei nepieciešamais laiks
2 h
Garums
22 km
Piemērotākais maršruta apmeklējuma laiks
Pavasaris, vasara, rudens.
Maksa
Bezmaksas. Maksa tiek piemērota par automašīnas novietošanu stāvlaukumā (1 Ls/par mašīnu) atpūtas centrā „Valguma pasaule”.
Atvērts
Pieejams visu gadu
Veids
Lokveida. Maršruta sākums un beigas ir atpūtas centrā „Valguma pasaule”.
Apvidus
Mežs
Grūtību pakāpe
Vidēja – ir jābrauc augšā Lustūžkalnā.
Segums
Puse maršruta iet pa asfaltētu ceļu, puse – pa meža ceļu.
Labiekārtojums
Velo maršrutā īpašu labiekārtojumu nav.
Atpūtas centra „Valguma pasaule” teritorijā pieejamas ugunskura un piknika vietas, telšu vietas, sausās un slapjās tualetes, nakšņošanas un ēdināšanas iespējas, kā arī nūju, velosipēdu un laivu noma.
Marķējums
Maršruts ir marķēts ar norādēm. Tās ir oranžas norādes zīmes ar baltām bultiņām braukšanas virzienā, kas ir novietotas uz zemē ieraktiem stabiem. Pieejams arī buklets ar karti un maršrutu objektu aprakstiem.
Nokļūšana
  • No Rīgas ar auto pa Ventspils (A10) šoseju līdz pagriezienam uz Smārdi, pagriezienā pa labi. Izbraukt cauri Smārdei, pāri dzelzceļam. Pēc Smārdes nobraukt ~3 km, līdz ceļa labajā pusē būs norāde pa labi uz „Valguma pasauli”;
  • No Rīgas ar auto pa Talsu (P128) šoseju līdz pagriezienam uz Šlokenbeku (pirms Klapkalnciema), pagriezienā pa kreisi. Braukt taisni līdz pagriezienam uz Smārdi, pagriezienā pa kreisi. Tālāk braukt līdz norādei ceļa kreisajā pusē uz „Valguma pasauli”;
  • No Rīgas ar vilcienu Rīga–Ķemeri–Tukums līdz stacijai Smārde (vilcienu saraksts šeit). Izbraucot pa labi uz lielā ceļa, pagriezties pa kreisi un tad brauciet 4 km līdz norādei uz „Valguma pasauli”.
Uzturēšanās noteikumi
Ja vēja ātrums lielāks par 5 m/s, jāuzmanās no krītošiem zariem.
Pakalpojumi
Pieejami gida pakalpojumi, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. 
Atpūtas centā „Valguma pasaule” pieejamas naktsmītnes, telšu un piknika vietas, nūju, velosipēdu, laivu un katamarānu noma, sporta laukumi, konferenču telpas un pirts ar koka baļļu. 
Restorāns atvērts katru dienu no plkst. 10:00-22:00. 
Sīkāka informācija pa tālruni 63181222 vai www.valgumapasaule.lv.
Apsaimniekotājs
Velo maršrutu, sadarbībā ar ĶNP, izveidoja un par to rūpējas SIA „Valguma pasaule”, tālr.: 63181222, e-pasts: info@valgumapasaule.lv
__________
Uzmanību!
Atsevišķas ziņas par velomaršrutu laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību par šo taku, lūgums, sazināties ar tās apsaimniekotāju.