Laika posmā no 29. aprīļa līdz maija vidum Dabas aizsardzības pārvalde Valmieras Integrētajā bibliotēkā, 1.stāvā aicina apskatīt izstādi "Dzīvie parki: Svinot pirmo Eiropas nacionālo parku simtgadi" jeb “Living Parks: Celebrating 100 Years of National Parks in Europe“, kas veltīta Eiropas nacionālo parku 100 gadu jubilejai.
Izstāde apskatāma ikvienam interesentam bez maksas.
2009. gadā Eiropa nosvinējusi 100to gadadienu, kopš izveidots pirmais nacionālais parks Eiropā. Lai atzīmētu šīs nozīmīgās svinības, Eiropas dabas un nacionālo parku federācija (Europarc Federation) izveidojusi pārvietojamu izstādi, kas iepazīstina sabiedrību ar pirmajiem Eiropas nacionālajiem parkiem, to dabas vērtībām un darbību kopumā no 34 Eiropas valstīm.
Izstāde 2010. gadā apceļos sešas dažādas Eiropas valstis. Līdz šim tā pabijusi Zviedrijā, Anglijā, Serbijā. Šobrīd, līdz maija vidum, izstāde apskatāma Latvijā, bet pēc tam tā aizceļos uz Somiju.
Eiropas dabas aizsargājamās teritorijas ir dzīva kontinenta atbalsta sistēma un tā ikonu, ainavu un kultūras bagātību krātuve. Mūsu nacionālie parki kalpo par bioloģiskās daudzveidības avotu ūdens, kultūras un ekonomiskajām vērtībām, kā arī par atpūtas vietām garīgo spēku papildināšanai.
Laipni lūgti apskatīt izstādi un iepazīties ar pirmo Eiropas nacionālo parku dabas vērtībām, kas iemūžinātas krāšņās fotogrāfijās un nelielos aprakstos.
Plašāka informācija:
http://www.europarc.org/what-we-do/celebrating-100-year/
Šeit iespējams noskatīties video par pirmajiem deviņiem Zviedrijas nacionālajiem parkiem:
http://www.vimeo.com/2972158
Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Rita Jakovļeva
Foto: R.Jakovļeva