Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas liegums Cenas tīrelis

Babītes pagasts, Babītes novads
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

X: 489350, Y: 6301012 / Lat: 56.8527813, Lon: 23.8253741

APRAKSTS

Cenas tīrelis no dažādiem skatu punktiem lūkojoties ir ļoti interesanta teritorija. Tas kādreiz bija otrs lielākais purvs Latvijā, uzreiz pēc Teiču purva. Savulaik tika pieņemts lēmums vienā teritorijā apvienot gan saimniecisko, gan dabas aizsardzībai atvēlēto teritoriju. Tā ietekmētajā daļā turpinājās kūdras ieguve, kas tika aizsākta jau pirms 2.Pasaules kara. Dabas aizsardzības mērķiem tika nodalīti 2133 hektāri purva.

Cenas tīrelis ir putniem īpaši nozīmīga teritorija, kas šo izcilās kvalitātes purvu izvēlas ligzdošanai un kā barošanās vietu. Šodien, izstaigājot Cenas purvu, iespējams apskatīt daļu no šīm abām pasaulēm, jo Cenas tīreļa laipai, tāpat kā pašam purvam, ir divas puses.

Ja būsi pietiekami vērīgs, pamanīsi, ka šeit aug arī tundras apstākļiem raksturīgais pundurbērzs, kas Latvija ir īpaši aizsargājama un reti sastopama suga. Cenas tīreļa takas vidusdaļā izbūvēts skatu tornis, kas ļauj no cita skatu punkta sev atklāt purva ainavu. Ēdot līdzpaņemtās pusdienas, šeit izvietotie galdiņi ļaus justies kā ļoti īpašā brīvdabas restorānā.

VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejams apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Cenas tīreļa tornis

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTAS

24/7p; I - XII

APVIDUS

dabīgs purvs, purva rūpnieciska izstrāde

NOKĻŪŠANA

Līdz Cenas tīreļa purva takai var nokļūt, braucot pa Rīgas-Liepājas šoseju līdz norādei „Rubeņi”. Pēc apmēram 5 km gara brauciena pa asfaltētu un grants ceļu nokļūstam T veida krustojumā, no kurienes redzams kūdras ieguves lauks. Lauka malā novietota. norāde, ka te sākas purva taka.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Embūtes ekotaka


 

CITA NODERĪGA INFO

APSAIMNIEKOTĀJS

Rīgas Meži SIA, Jūrmalas gatve 78D, Rīga, LV1029; +371 67415710, rigasmezi@riga.lv

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna