Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Parka Rozes, Parka Šķērsiela, Dagda, Dagdas novads

GPS KOORDINĀTAS

X: 718670, Y: 6223103 / Lat: 56,1028873, Lon: 27,5163146

APRAKSTS

Viena no divām Latvijā – tik unikāla ir Dagdas ala Guščicas upītes krastā. Lielākā daļa Latvijā atrodamo alu veidojušās smilšakmens vai dolomīta iežos. Savukārt, Dagdas ala veidojusies konglomerāta iežos, pateicoties tiem cauri plūstošam kaļķainam avotam.
Alas ieeja ir zema un tā atrodas pie Dagdas veco ūdensdzirnavu drupām. Tieši līdz alas ieejai aizvedīs tiltiņš pāri Guščicas upītei. Iekļūstot alā, uz katru pusi ved aptuveni piecus metrus dziļas ejas, tomēr alu izpētīt nāksies tupus pozā, jo tās griestu augstums nepārsniedz 1 m.
Dagdas ala ir apvīta dažādiem nostāstiem par tajā apslēptiem dārgumiem un slepenu eju, kas vedot līdz Dagdas baznīcai otrpus pilsētai. Dārgumu meklētāji reiz pat mēģinājuši slēpto mantu meklēt ar spridzināšanas palīdzību, bet par laimi ala visus šos centienus ir pārcietusi. 

 

ala

Foto: DAP arhīvs

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks

 


VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejams apmeklētājiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem.

MAKSA

bezmaksas

PIEEJAMS

24/7; I-XII

GRŪTĪBU PAKĀPE

Grūtība 1/5

 

LABIEKĀRTOJUMS

Parking

 


NOKĻŪŠANA

Dagdā no Alejas ielas nogriezties pa labi uz Parka ielu, tad pa kreisi- Parka šķērsiela.  Kad iegriežas parkā, nobrauc no kalna – ir  ceļa sazarojums, vajag braukt/iet pa kreisi līdz pamestai sarkanai mūra ēkai. Aiz tās  <100m attālumā būs ala.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

ala

 


CITA NODERĪGA INFO

Dagdas tūrisma informācijas centrs

+371 26 44209

APSAIMNIEKOTĀJS

Dagdas novada pašvaldība

Atklāj Latviju no jauna