Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Aizsargājamo ainavu apvidus Augšdaugava.

Dabas parks Daugavas loki

Skolas iela 1, Naujene, Daugavpils novads

GPS KOORDINĀTES

X: 669663, Y: 6201874 / Lat: 55.933988, Lon: 26.710543

APRAKSTS

Naujenes novadpētniecības muzejs un Dabas informācijas centrs

Muzeja ekspozīcijās un izstādēs atspoguļota novada daba, vēsture un etnogrāfija. Fondos atrodas viduslaiku Dinaburgas pils senlietas, vecticībnieku ikonas, mākslas darbu kolekcija un novadnieces Valentīnas Zeiles darbi.

Daugavpils novada vēstures ekspozīciju veido 19.gs. otrās puses un 20.gs. oriģinālie sadzīves un sakrālie priekšmeti. Muzejā var iepazīt vecticībnieku un katoļu sakrālo mantojumu, poļu kultūras mantojumu. Radošo darbnīcu telpā jebkurš apmeklētājs var iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā, veidojot Lielo Augšdaugavas musturdeķi vai piepildot Tautas atmiņu lādi. Bērniem un pieaugušajiem tiek piedāvātas apaļo tepiķīšu, klūgu pīšanas un māla un pankūku radošās darbnīcas. Muzejs piedāvā iepazīt vietējo kulināro mantojumu, organizējot dažādas degustācijas, kā arī individuāli izstrādātas kāzu un dzimšanas dienu programmas.

Dabas informācijas centrā iekārtota moderna ekspozīcija ar plašu informāciju par īpaši aizsargājamo  dabas teritoriju „Augšdaugava” un „Braslavas ezeri” vērtībām. Centra ekspozīcijā ir pasniegta virtuālā informācija par aizsargājamās teritorijas dabu, bagāto kultūras mantojumu, nozīmīgiem vēstures notikumiem un personībām. Tā ir pieejama gan uz skārienjūtīgās projekcijas stikla sienas, 3D hologrāfiskajā kubā, grīdas projekcijā un displejā.  Muzeja apmeklētāji var iegūt jaunas zināšanas, iepazīties ar nozīmīgām vietām un veidot savu ceļojumu maršrutus, kurus iespējams pārsūtīt uz elektroniskā pasta adresi. Nāc un interaktīvajā stikla sienā izkrāso Naujenes bilžu grāmatu, aplūko Lielo Naujenes musturdeķi, saliec virtuālās puzles ar dabas un kultūras mantojuma objektu attēliem!

Šeit ir pieejams informācijas terminālis un mobilā lietotne “Dabas Tūrisms”, kas palīdzēs saplānot tuvāku vai tālāku ceļojumu dabā.

Mobilo lietotni "Dabas Tūrisms" var lejupielādēt

Android


Google Play
 

Apple


Apple Store App
 

DIC

 Foto: A.Soms

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks
Inalidiem

 


Muzeja pirmais stāvs pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos

MAKSA

Bezmaksas. Jāiegādājas biļetes muzeja apmeklējumam.

ATVĒRTS

Visu gadu, no pirmdienas līdz piektdienai.

Tūrisma sezonas laikā no 1.maija līdz 30.oktobrim muzeja darba laiks ir no plkst. 8.00 -18.00.

No 1.decembra līdz 30.aprīlim muzeja darba laiks ir no plkst. 8.00 -17.00.

Muzeja grupu apmeklējumus un gida pakalpojumus lūgums laicīgi pieteikt pa tālruni +371 65471321, +371 29468988; +371 26532508 vai e-pastu: naujenesmuzejs@inbox.lv Iepriekš piesakoties, grupām ir iespēja muzeju apmeklēt arī brīvdienās (sestdienās, svētdienās, svētku dienās)

LABIEKĀRTOJUMS

DIC N

 

NOKĻŪŠANA

Braucot pa Daugavpils – Krāslavas ceļu, apmēram 15 km no Daugavpils sekot norādei uz Naujenes muzeju.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

DIC N

   


CITA NODERĪGA INFO

Naujenes novadpētniecības muzejs, +371 65471321, naujenesmuzejs@inbox.lv

APSAIMNIEKOTĀJS

Daugavpils novada pašvaldība   

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna