Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas park Engures ezers

Engures pagasts, Engures novads
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

Lat, lon: 57.271616, 23.126709 / LKS: 447337, 347959

APRAKSTS

Engures ezers ir patiešām īpaša teritorija – gandrīz 20 000 hektāru ezera un piekrastes biotopu platības, kur vērts doties migrējošo putnu, orhideju un Latvijas zilo govju meklējumos. Viena no dažādu augu sugām bagātākajām dabiskajām vietām Latvijā No dabas viedokļa jau tā bagātā teritorija, pateicoties tās ainavu bagātībai un pārdomātajai tūrisma infrastruktūrai, ir ļoti populārs Latvijas apceļotāju galamērķis.

Uz Engures dabas parku noteikti vērts doties ekspedīcijā – šeit izveidotas vairākas dabā gājēju takas un tikpat daudz skatu torņu, kas no trim debespusēm ļauj apskatīt Engures ezeru.

Engures Ornitoloģisko pētījumu centrs (EOPC) ir Engures ezera dabas parka lepnums. Pats pētījumu centrs Engures ezera austrumu pusē atrodas jau kopš 1958.gada un tajā tiek veikti šeit sastopamo putnu novērojumi un gredzenošana. Šeit izveidotais 12 metru augstais skatu tornis ļauj ieraudzīt tādus putnus kā ūpis, jūras ērglis, baltais gārnis, ziemeļu gulbis un vēl veselu virkni dažādu putnu sugu. Saskaņā ar ornitologu teikto, migrāciju laikā šeit sastopamas milzīgas dzērvju, gulbju un zosu kolonijas un, tā kā no skatu torņiem iespējams redzēt tālāk un skatu neaizsedz dabiskie šķēršļi, pavasaros un rudeņos putnu vērotājiem nenāksies piedzīvot vilšanos!

Sproģu gravas

VIDES PIEEJAMĪBA

Cilvēks


 

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTS

15. IV - 15. X

APVIDUS

Ezers, niedrājs, krūmājs, pļavas

LABIEKĀRTOJUMS

Parking


 

NOKĻŪŠANA

Pa ceļu P131 no Bērzciema Engures virzienā pēc ~600 m norāde ENGURES EZERS 2,2. Tālāk par zemes ceļu līdz stāvlaukumam pie Engures ornitoloģisko pētījumu stacijas. Tad ~1,7 km pa Orhideju taku līdz tornim.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Skaņākalna taka


 

CITA NODERĪGA INFO

UZMANĪBU savvaļas dzīvnieku aploks ir pieslēgts elektriskajam ganam, esiet uzmanīgi un neskarieties pie tievās, apaļās stieples!

APSAIMNIEKOTĀJS

Engures ezera dabas parka fonds, +371 294 74 420

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju. 

Atklāj Latviju no jauna