ATRAŠANĀS VIETA
Andzeļu pag., Dagdas nov.
GPS KOORDINĀTES
Lat, Lon: 56.183362, 27.524518 / X, Y: 718722, 6232080
APRAKSTS
Jukumu Grumuškas kalns-pilskalns ir ar mežu apaudzis 500 metrus garš pakalns. Orientēts austrumu-rietumu virzienā. Kalna abos galos izvietoti pilskalni. Pilskalni minēti 1925. gadā, 1941. gadā tos plašāk aprakstīja Pēteris Stepiņš. Austrumu gala pilskalns tradicionāli tiek saukts par I, bet rietumu gala - par Jukumu Grumuškas kalnu-pilskalnu II. Pakalna austrumu kalns ir augstāks un platāks par rietumos esošo. Ziemeļu nogāze ir ļoti stāva, bet dienvidu - lēzenāka. Pilskalna abi gali nocietināti ar grāvju un vaļņu sistēmu.
Foto: Agnese Eglīte
PĀRVIETOŠANĀS
Nav pieejama cilvēkiem ar ratiņkrēsliem un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem.
PIEKĻUVES IESPĒJA
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 45 min.
GARUMS
1,9 km
MAKSA
bezmaksas
ATVĒRTA
24/7, I-XII
VEIDS
Apļveida
TAKAS SHĒMA
MARĶĒJUMS
Marķēta, ir izvietotas norādes.
APVIDUS
Mežs.
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
Dabīgais segums un meža ceļš..
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
- Pa ceļu V609 trīspadsmitajā km norāde uz Jukumu Grumušku kalna-pilskalna taka. 150m.
- Pa ceļu V616 no Ezernieku puses Andzeļu centrā pagrieziens uz Rokoliem. Jāseko norādei Jukumu Grumušku kalna-pilskalna taka 3,3 km, tālāk pa lauku ceļu līdz nākamajai norādei 1,2 km, kas aizvedīs uz takas sākumu.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
CITA NODERĪGA INFO
Tūrisma informācija Dagdas novadā
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.