Taka gara

ATRAŠANĀS VIETA

Jūrmala un Rīga - Latvijas populārākā kūrortpilsēta un galvaspilsēta
Engures nov., Jūrmalas pilsēta

GPS KOORDINĀTES

Posma starts: Pludmale pie Ragaciema bākas - X: 468824, Y: 6321361 /  Lat: 57.0346623, Lon: 23.4863301
Posma finišs: Dubultu pludmale, iepretim autostāvlaukumam - X: 486116, Y: 6314213 / Lat: 56.9712936, Lon: 23.7716281, Baznīcas iela 2A, Jūrmala, LV-2015

APRAKSTS

21. diena. Ragaciems - Dubulti. Vēsturiskais Jūrmalas kūrorts


No Ragaciema labi redzams Jūrmalas krasts visā tā garumā. Šīs dienas posma pirmā trešdaļa ietilpst Ķemeru nacionālajā parkā, kur var iepazīt vēsturiskos zvejniekciemus, Ragaciema sedumu un zivju tirdziņu, kāpu biotopus, kā arī vērot putnus Starpiņupītes grīvā. No Jaunķemeriem līdz pat Dubultiem gājiens norit pa Rīgas jūras līča platāko smilšu pludmali, cauri Jūrmalas vēsturiskajam kūrortam un Latvijas garākajai pilsētai. Skaistās un siltās vasaras dienās jārēķinās ar daudzajiem pludmales apmeklētājiem.
 

Jūrtaka ir daļa no garās distances pārgājienu maršruta E9 gar Baltijas jūras piekrasti. Latvijā tā sākās pie Lietuvas-Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā.

Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. 

Kopējais Jūrtakas garums: ~ 1200 km (~ 1 500 000 soļu), t.sk.:  Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Visa maršruta veikšanai nepieciešamais laiks ir ~ 60 dienas.
 
Jūrtakas posms iet cauri kūrortpilsētai Jūrmalai un Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Jūrmalā gar krastu stiepjas smilšains liedags, taču gājēji var doties arī cauri Jūrmalas centram, apskatot Jomas ielu. Šī ir vasaras atpūtnieku iecienīta pilsēta ar daudzām SPA viesnīcām, kafejnīcām, dzīvo mūziku vasaras vakaros. Pilsētai raksturīga savdabīga koka arhitektūra vēsturiskajā vasarnīcu rajonā, un arī mūsdienās būvēti savrupnami un villas. Piekrastes kāpu mežus caurvij blīvs taku tīkls, kas piemērots iešanai un nūjošanai. Jūrmalu no Pierīgas mežiem atdala Lielupe. No Priedaines līdz Rīgai var nokļūt, ejot pa Kleistu meža ceļiem un takām un priekšpilsētas ielām līdz Daugavai, kuru šķērsojot, nonākam pašā Rīgas sirdī – Rātslaukumā. Cauri Rīgai var iziet kājām, iepazīstot dažādus pilsētas rajonus, vai izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu vai autobusu.

Avots: coastalhiking.eu  

Jūrtaka 21. Ragaciems - Dubulti

Mellužu pludmale. Foto: Juris Smaļinskis

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks


 

VIDES PIEEJAMĪBA

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar bērnu ratiņiem.

LAIKS

~ 7 - 9 h

GARUMS

22 km

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTA

24/7, I-XII

TAKAS GPX DATNE

MARĶĒJUMS

Trīs horizontālas joslas (balts – zils – balts) uz kokiem, akmeņiem un citiem dabas objektiem un Jūrtakas uzlīmes uz ceļa zīmēm, elektrības stabiem, tiltu margām ciemos un pilsētās, kā arī norādes ceļa zīmes.

APVIDUS

Liedags, kāpas, mežs

GRŪTĪBU PAKĀPE

1/5

 

SEGUMS

Ragaciema apkaimē – nelieli dolomīta gabaliņi, pa kādam laukakmenim, grants. Pie Starpiņupītes – izskalotas jūraszāles. Lapmežciemā – asfaltētas ietves. No Kauguriem līdz Dubultiem – plaši, smilšaini liedagi.

PAKALPOJUMI

Skatīt informāciju vietnē coastalhiking.eu

APSKATEI

NOKĻŪŠANA

UZ STARTA punktu pludmali pie Ragaciema bākas jādodas pa ceļu P128 uz Ragaciemu līdz Bākas ielas sākumam. Tad pa Bākas ielu uz jūras pusi.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Raunas Staburags


 

CITA NODERĪGA INFO

  • Maršruta apraksts
  • Šķēršļi: Starpiņupīte - 150 m attālumā no jūras ir slūžas, pa kurām upīte ir šķērsojama (mazūdens periodā pārbrienama). Aiz Starpiņupītes ir šaurs liedaga posms, kuru mierīgos laika apstākļos var iziet arī gar krastu. Stipra vēja laikā jādodas cauri Lapmežciemam. Siliņupe mazūdens periodā pārbrienama.
  • Bīstamas vietas: Uzmanīgi jāšķērso ceļš – Jaunā iela (P128) Ragaciemā un Lapmežciemā.
  • Der zināt! Starpiņupītes grīvā noderēs tālskatis putnu vērošanai.
  • Alternatīvas: No Kaugurciema līdz Dubultiem var nokļūt arī pa jūrai paralēlajiem ceļiem, ielām un takām.
  • Engures novada tūrisma informācija
  • Jūrmalas tūrisma informācija

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar maršruta veidotāju lauku@celotajs.lv.

Atklāj Latviju no jauna