Taka gara

ATRAŠANĀS VIETA

Jūrmala un Rīga - Latvijas populārākā kūrortpilsēta un galvaspilsēta
Jūrmalas pilsēta

GPS KOORDINĀTES

Posma starts: Dubultu pludmale, iepretim autostāvlaukumam - X: 486116, Y: 6314213 / Lat: 56.9712936, Lon: 23.7716281, Baznīcas iela 2A, Jūrmala, LV-2015
Posma finišs: Bulduru dzelzceļa stacija - X: 490986, Y: 6315310 / Lat: 56.9812666, Lon: 23.8516916, Edinburgas prospekts 10A, Jūrmala, LV-2010

APRAKSTS

22. diena. Dubulti - Lielupe - Bulduri. Populārākās Latvijas pludmales


Maršruts piemērots ikviena vecuma un fiziskās sagatavotības gājējam. Starp Dubultiem un Lielupi plešas Rīgas jūras līča platākais smilšu liedags – Jūrmalas kūrorta nozīmīgākā vērtība ar daudzām pludmales kafejnīcām, dažādām atpūtas iespējām. Piekrastes kāpu mežus caurvij blīvs taku tīkls, kas piemērots iešanai un nūjošanai. Jūrtakas daļa starp Lielupes pludmali un Jūrmalas brīvdabas muzeju ietilpst Ragakāpas dabas parkā. No šejienes atpakaļ uz Bulduriem var ērti nokļūt pa Bulduru prospektu un 5. līniju.
 

Jūrtaka ir daļa no garās distances pārgājienu maršruta E9 gar Baltijas jūras piekrasti. Latvijā tā sākās pie Lietuvas-Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā.

Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. 

Kopējais Jūrtakas garums: ~ 1200 km (~ 1 500 000 soļu), t.sk.:  Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Visa maršruta veikšanai nepieciešamais laiks ir ~ 60 dienas.
 
Jūrtakas posms iet cauri kūrortpilsētai Jūrmalai un Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Jūrmalā gar krastu stiepjas smilšains liedags, taču gājēji var doties arī cauri Jūrmalas centram, apskatot Jomas ielu. Šī ir vasaras atpūtnieku iecienīta pilsēta ar daudzām SPA viesnīcām, kafejnīcām, dzīvo mūziku vasaras vakaros. Pilsētai raksturīga savdabīga koka arhitektūra vēsturiskajā vasarnīcu rajonā, un arī mūsdienās būvēti savrupnami un villas. Piekrastes kāpu mežus caurvij blīvs taku tīkls, kas piemērots iešanai un nūjošanai. Jūrmalu no Pierīgas mežiem atdala Lielupe. No Priedaines līdz Rīgai var nokļūt, ejot pa Kleistu meža ceļiem un takām un priekšpilsētas ielām līdz Daugavai, kuru šķērsojot, nonākam pašā Rīgas sirdī – Rātslaukumā. Cauri Rīgai var iziet kājām, iepazīstot dažādus pilsētas rajonus, vai izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu vai autobusu.


Avots: coastalhiking.eu  

Jūrtaka 22. Dubulti - Lielupe - Bulduri

Foto: Ojārs Martinsons

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks


 

VIDES PIEEJAMĪBA

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar bērnu ratiņiem.

LAIKS

~ 7 - 9 h

GARUMS

22 km

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTA

24/7, I-XII

TAKAS GPX DATNE

MARĶĒJUMS

Trīs horizontālas joslas (balts – zils – balts) uz kokiem, akmeņiem un citiem dabas objektiem un Jūrtakas uzlīmes uz ceļa zīmēm, elektrības stabiem, tiltu margām ciemos un pilsētās, kā arī norādes ceļa zīmes.

APVIDUS

Liedags, kāpas, mežs

GRŪTĪBU PAKĀPE

1/5

 

SEGUMS

Smilšaini liedagi, meža ceļi, takas, asfaltētas ietves.

PAKALPOJUMI

Skatīt informāciju vietnē coastalhiking.eu

APSKATEI

Apskates un kultūras objekti Jūrma

NOKĻŪŠANA

UZ STARTA punktu Dubultu pludmali, iepretim autostāvlaukumam, jādodas uz Jūrmalu, Baznīcas ielu 2A.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Raunas Staburags


 

CITA NODERĪGA INFO

  • Maršruta apraksts
  • Bīstamas vietas: Ragakāpas dabas takas koka daļas mitrā laikā var būt slidenas.
  • Der zināt! Lielupes grīva – laba putnu vērošanas vieta.
  • Alternatīvas: Visā posma garumā aiz kāpām līdztekus jūrai iet ielas, gājēju ceļi un meža takas. Interesenti var aiziet līdz Lielupes ietekai jūrā (~ 1 km no pamatmaršruta).
  • Jūrmalas tūrisma informācija

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar maršruta veidotāju lauku@celotajs.lv.

Atklāj Latviju no jauna