Taka gara

ATRAŠANĀS VIETA

Jūrmala un Rīga - Latvijas populārākā kūrortpilsēta un galvaspilsēta
Jūrmalas un Rīgas pilsēta

GPS KOORDINĀTES

Posma starts: Bulduru dzelzceļa stacija - X: 490986, Y: 6315310 / Lat: 56.9812666, Lon: 23.8516916, Edinburgas prospekts 10A, Jūrmala, LV-2010
Posma finišs: Rīgas Rātslaukums, blakus Rīgas tūrisma informācijas centram - X: 506528, Y: 6311526 / Lat: 56.9473142, Lon: 24.1073221, Kungu iela 5, Rīga, LV-1050

APRAKSTS

23. diena. Bulduri - Rīgas centrs. Cauri mežiem uz Rīgu!


Maršruts ir alternatīvs veids, kā no Jūrmalas nokļūt līdz Rīgai, ejot pa mežu. Aiz Lielupes tilta Jūrtaka izlīkumo cauri Priedainei ar skatiem uz tās koka apbūvi, iet līdztekus Lielupes labajam krastam, tad nogriežas gar Bolderājas kāpas dienviddaļu un šķērso Kleistu mežu, virzoties gar Lāčupes kapiem. Tālāk pa vēsturiskajiem Pārdaugavas ceļiem – Buļļu un Daugavgrīvas ielām cauri Dzegužkalnam, garām Zunda kanālam un Āgenskalna līcim nonāk līdz Daugavai, kur pa Akmens tiltu šķērso Daugavu un apstājas Rīgas Rātslaukumā.


Jūrtaka ir daļa no garās distances pārgājienu maršruta E9 gar Baltijas jūras piekrasti. Latvijā tā sākās pie Lietuvas-Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā.

Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. 

Kopējais Jūrtakas garums: ~ 1200 km (~ 1 500 000 soļu), t.sk.:  Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Visa maršruta veikšanai nepieciešamais laiks ir ~ 60 dienas.
 
Jūrtakas posms iet cauri kūrortpilsētai Jūrmalai un Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Jūrmalā gar krastu stiepjas smilšains liedags, taču gājēji var doties arī cauri Jūrmalas centram, apskatot Jomas ielu. Šī ir vasaras atpūtnieku iecienīta pilsēta ar daudzām SPA viesnīcām, kafejnīcām, dzīvo mūziku vasaras vakaros. Pilsētai raksturīga savdabīga koka arhitektūra vēsturiskajā vasarnīcu rajonā, un arī mūsdienās būvēti savrupnami un villas. Piekrastes kāpu mežus caurvij blīvs taku tīkls, kas piemērots iešanai un nūjošanai. Jūrmalu no Pierīgas mežiem atdala Lielupe. No Priedaines līdz Rīgai var nokļūt, ejot pa Kleistu meža ceļiem un takām un priekšpilsētas ielām līdz Daugavai, kuru šķērsojot, nonākam pašā Rīgas sirdī – Rātslaukumā. Cauri Rīgai var iziet kājām, iepazīstot dažādus pilsētas rajonus, vai izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu vai autobusu.

Avots: coastalhiking.eu

Jūrtaka 23. Bulduri - Rīgas centrs

Baltā kāpa. Foto: Ojārs Martinsons

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks


 

VIDES PIEEJAMĪBA

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un cilvēkiem ar bērnu ratiņiem.

LAIKS

~ 8 - 10 h

GARUMS

23 km

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTA

24/7, I-XII

TAKAS GPX DATNE

MARĶĒJUMS

Trīs horizontālas joslas (balts – zils – balts) uz kokiem, akmeņiem un citiem dabas objektiem un Jūrtakas uzlīmes uz ceļa zīmēm, elektrības stabiem, tiltu margām ciemos un pilsētās, kā arī norādes ceļa zīmes.

APVIDUS

Liedags, kāpas, mežs

GRŪTĪBU PAKĀPE

Grūtība 2/5

 

SEGUMS

Smilšaini liedagi, meža ceļi, takas, asfaltētas ietves.

PAKALPOJUMI

Skatīt informāciju vietnē coastalhiking.eu

APSKATEI

NOKĻŪŠANA


UZ STARTA punktu Bulduru dzelzceļa staciju jādodas uz Edinburgas prospektu 10A Jūrmalā.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Raunas Staburags


 

CITA NODERĪGA INFO

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar maršruta veidotāju lauku@celotajs.lv.

Atklāj Latviju no jauna