Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: dendroloģiskie stādījumi

Priekules novada Kalētu pagasts, Kalēti

GPS KOORDINĀTES

X: 344863, Y: 6248929 / Lat: 56.3595537, Lon: 21.4888839

APRAKSTS

Kalētu mežaparks, kas šodien ieguvis nosaukumu „Priediens” reiz bijis Kalētu muižas medību dārzs. Šeit iežogotās platībās muižnieku izklaidei – medībām - tika turēti savvaļas meža dzīvnieki. Kalēti esot tā vieta, no kuras Latvijas teritorijā izplatījušies staltbrieži, kas 1848.gadā uz šejieni atvesti no Vācijas. Šodien Kalētu muižas teritorijā medībām vairs netiek turēti dzīvnieki – tagad šeit izveidotas vairākas dabas takas un virkne interesantu dabas objektu. Ja muižkungu valdīšanas laikos šeit bija īstā vieta medībām, šobrīd Kalētu mežaparks ir īstā vieta pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem, riteņbraukšanai un dabas izziņai.
Kalētu mežaparkā izveidota virkne objektu, kas to no vēsturiska parka padara aizraujošā piedzīvojumu parkā. Viens no šādiem objektiem ir Zaļā klase – īpaša vieta, kur dabā mācīties par dabu. Tā ir populārs galamērķis skolēnu ekskursijām. Šeit patīk gan skolotājiem, gan bērniem, gan ģimenēm, jo papildus interesantā veidā nodrošinātajai dabas izziņai, šeit var kārtīgi izlocīt kājas šķēršļu joslā un bērnu rotaļu laukumā. Šeit var atpūsties, izstaigāt tematiskās dabas takas, meklēt un atrast Kalētu mežaparkā izvietotās koka figūras un vienlaikus iepazīt teritorijā sastopamo dzīvnieku daudzveidību.
Ja vēlies gūt pilnīgu priekšstatu par Kalētu mežaparku, pirms došanās šurp noteikti sarunā sev meža gidu – tas Jūsu piedzīvojumu padarīs vēl interesantāku Šeit ik uz soļa redzamas dažādu sugu priedes, dižskābarži un ozoli, kas vēsta par laikiem, kad staltbrieži no Kalētu medību dārza izbēga Latvijas mežos.

Kalētu mežparks

Kalētu Priediena takas. Foto:M.Maisiņš

VIDES PIEEJAMĪBA

NOKĻŪŠANA

Atrodas Kalētu ciemā, Nākotnes ielā. 

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Kalētu mežparks

 


CITA NODERĪGA INFO

Priekules tūrisma informācija

APSAIMNIEKOTĀJS

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna