Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Ķemeru Nacionālais parks

Lapmežciema pagasts, Engures novads
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

Lat: 57.0006796, Lon: 23.4709812
X: 467864, Y: 6317586

APRAKSTS

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā un ir viegli atrodams - Lapmežciema - Antiņciema ceļa malā uz to norāda liela no koka veidota norāde.

Kaņieris ir uzskatāms par vienu no izcilākajām putnu vietām Latvijā, jo nelielā dziļuma un bagātīgās ūdensaugu veģetācijas dēļ tas ir īpaši piemērots dažādu ūdensputnu ligzdošanai un atpūtai caurceļošanas laikā. Pavasarī jau drīz pēc ledus izkušanas ezerā ierodas pirmie caurceļotāji – gaigalas, lielās un mazās gauras, kā arī virkne citu ūdensputnu sugu. Daļa no atlidotājiem paliek ezerā visu vasaru, lai te ligzdotu un izaudzētu mazuļus. Ezeram īpaši raksturīgas sugas, kas ligzdo niedrājos (lielais dumpis, mazais ormanītis, bārdzīlīte, dažādi niedru ķauķi, retumis tiek dzirdēts arī mazais dumpis) vai peldošās slīkšņās (pīles un kaijveidīgie putni).

Vairāk par putnu vērošanu Kaņiera ezerā lasīt šeit >>>.

Tornis uzbūvēts 2009. gadā ar CEMEX finansiālu atbalstu, būves projektu īstenoja Latvijas Ornitoloģijas biedrība sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka administrāciju.

 

VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos.

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTS

Visu gadu

APVIDUS

Ezers, niedrājs

LABIEKĀRTOJUMS

Informācijas stendi, kas iepazīstina ar ezeru un tajā novērojamām putnu sugām.

NOKĻŪŠANA

Jādodas uz Lapmežciemu uz Liepu ielas sākumu. Tad pa Liepu ielu 2.5 km uz Antiņciema pusi kamēr ceļa malā sasnoiegta liela no koka veidota zīme. Ja braucat ar auto, transports jāatstāj šeit. Tālāk līdz tornim nepilns puskilometrs  pa Riekstu pussalā izveidotu gājēju celiņu. 

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

klusu-savakt-pec-sevim-nemeslot-x-ugunskurs-x-telts-slidens


 

CITA NODERĪGA INFO

 

 

APSAIMNIEKOTĀJS

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija.

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālo administrāciju.

Atklāj Latviju no jauna