Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Ķemeri, Jūrmala

GPS KOORDINĀTAS

X: 469257, Y: 6311746 / Lat: 56.9483196, Lon: 23.4946301

APRAKSTS

Veselības atgūšana un atpūta nav iedomājama bez pastaigām svaigā gaisā. Tādēļ jau 1838. gadā Ķemeru kūrortā sāka veidot romantiska stila ainavu parku ar celiņu tīklu un dabas ainavā iesaistītiem arhitektūras elementiem – paviljoniem, rotondām.

Pāri līkumotajai Vēršupītei, kas cauri parkam tek uz Slokas ezeru, uzcelti vairāki tiltiņi ar interesantiem nosaukumiem – „Muzikālais” ar notīm margās, „Nopūtu”, „Kaprīžu” un citi. Vietās, kur upītē ietek sēravoti, tumšais ūdens iekrāsojas bālgans, bet gaisu piepilda īpašais sēra aromāts. Kūrorta ziedu laikos pa Vēršupīti un kanāliem bija iespējams braukāt ar nelielām laiviņām.

1930. gados parka celiņu kopgarums bija ap 15 km. Parks ir bagāts ar simtgadīgiem ozoliem, gobām, liepām, kļavām, priedēm un eglēm.

Šeit atradīsiet aleju, kas nosaukta ārsta un profesora Aleksandra Lozinska vārdā, kā arī ārsta Jāņa Lībieša un gleznotāja Miervalža Ķemera gatves.

 Parkā meklējami vairāki interesanti apskates objekti - klasicisma stilā veidotais Mīlestības saliņas paviljons – rotondapiemineklis Ķemeru kūrorta dibinātājiem un direktoriemSv. Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīca, pieminekļi I un II Pasaules karā kritušajiem karavīriem, taču populārākais objekts ir Paviljons - sēravots “Ķirzaciņa”, kas celts 19. – 20.gs. mijā.

Parkā meklējama arī savulaik plaši pazīstamā Ķemeru viesnīca un ūdenstornis, dienvidaustrumu stūrī atrodas dziedniecības ēku komplekss.

 

Ķemeru parks

Foto: I.Ķuze

Sikspārņi Ķemeru parkā

Ķemeru parkā vēlos vasaras vakaros bieži redzēsiet sikspārņus, kas dodas kukaiņu medībās. Šeit pavisam konstatētas septiņas sikspārņu sugas - ziemeļu sikspārnis, Natūza sikspārnis, pigmejsikspārnis, pundursikspārnis, ūdeņu naktssikspārnis, dīķu naktsikspārnis un brūnais garausainis. Paviljonā-rotondā uz "Mīlestības saliņas" mājvietu atradusi pigmejsikspārņu vasaras kolonija.

Ķemeru parks sikspārņiem piedāvā gan kukaiņiem bagātas barošanās vietas, gan labas paslēptuves dienas laikā, par tādām kalpo koku dobumi vai atlupusī miza.

Latvijā pavisam sastopamas 16 sikspārņu sugas, visas ir iekļautas Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

 

Sikspārņi Ķemeru parkā

Brūnais garausainis lidojumā. Foto: N.Kukārs

LABIEKĀRTOJUMS

Parking

 

 

CITA NODERĪGA INFO

Atklāj Latviju no jauna