Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

I.Medņa Lāčupes dendroloģiskie stādījumi

Engures novads. Engures pagasts

GPS KOORDINĀTAS

X: 460852, Y: 6322683 / Lat: 57.0459244, Lon: 23.3547654

APRAKSTS

Lāčupītes Dendrārijs aizsācies kā, pēc profesijas būvinženiera, Igora Medņa hobijs un vaļasprieks 1959. Gadā. Pirmais stādījums bijis valrieksts, kas iegūts no Kārļa Zemdegas dārza. Šis stāds ir izdzīvojis līdz mūsdienām, un pamatīgi pieņēmies spēkā.

Laika gaitā, dendrārijam veltot visu savu brīvo laiku, Igors Mednis savācis ievērojamu introducēto koku un krūmu kolekciju, kuras izejas materiāls iegūts gan tepat Latvijā, gan kaimiņos Igaunijā un Lietuvā, kā arī no visas plašās Padomju savienības teritorijas (it īpaši Tālajiem Austrumiem), kā arī sēklu apmaiņas ceļā no tuvākajām rietumvalstīm.

Šī dendrārija izveides pamatā bija ideja par koku un krūmu audzēšanas iespējām Latvijā, kontrolētos apstākļos. Šis darbs tika veikts sadarbībā ar Latvijas Dendrologu Biedrību un Nacionālo Botānisko Dārzu.

Šeit 7,2 ha platībā Tev būs iespēja iepazīt 60 skujkoku un 350 lapkoku sugas.

Lāčupes dendroloģiskie stādījumi

Foto: K.Lapiņš

NOKĻŪŠANA

Līdz dendrārijam var nokļūt kājām, jo tas atrodas kāpu zonā, kur iebraukšana ir liegta. Jābrauc pa Rīgas – Talsu šoseju līdz Klapkalnciemam (ir arī autobusu satiksme), tad ceļa malā jānovieto automašīna, un, apmēram 150m aiz ciema jādodas pa labi, kur uz jūras pusi ved meža ceļš (pirms brūnās norādes šosejas malā). Pār Lāčupīti ved gājēju tiltiņš, pārejot pa to, jāpagriežas pa kreisi un vēl kādus 150m jāiet pa meža ceļu, līdz sākas stādījumi.

CITA NODERĪGA INFO

Kontaktpersona - Marija Blūma-Kauliņa, tĀLR.: 29393605, e-pasts: marijabk@inbox.lv

APSAIMNIEKOTĀJS

AS Latvijas Valsts meži

Atklāj Latviju no jauna