Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas parks Sauka

Viesītes novada Saukas pagasts
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

X: 594878, Y: 6235998 / Lat: 56.2593341, Lon: 25.5316067

APRAKSTS

Izcila vieta, no kuras tālu lūkoties, ir Ormaņkalns dabas parkā „Sauka”. Pats kalns ir augstākā vieta tuvākajā apkārtnē. Ne velti šī bijusi populāra seno latviešu pulcēšanās vieta – teikas vēsta, ka no šī kalna saucēji pulcējuši ļaudis uz sapulcēm un svētkiem – lūk arī skaidrojums dabas parka nosaukumam „Sauka”.

Taču vēl tālāk Tev redzēt ļaus Ormaņkalna skatu tornis, kas ļauj apskatīt lielisko Saukas ezera un plašo Sēlijas mežu panorāmu. Saukas ezerā, starp citu, esot nogrimusi pils – varbūt kādā saulainā dienā saules stari ezerā iespīdēs tik dziļi, lai pils torņus varētu saskatīt? Ormaņkalna skatu tornis tad būs vislabākā vērošanas vieta.

Ormaņkalna tornis

VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejama cilvēkiem ar ratiņkrēsliem, kā arī ar bērnu ratiņiem.

MAKSA

Bezmaksas.

ATVĒRTS

Aizstājējattēls

APVIDUS

pļava, mežs

NOKĻŪŠANA

No Saukas ciemata jābrauc virzienā uz Cīruļiem (Riti). Pēc 2,7 km (pa ceļam pārbraucot dīķa tiltiņam, garām kapiem un baznīcai (paliek kreisajā pusē) no ceļa jānogriežas pagriezienā pa kreisi. Cels ir diezgan stāvs. Pēc apmēram 1 km kreisajā pusē varēs redzēt skatu torni. 

No Elkšņiem jādodas Viesītes virzienā. Pēc 4 km, sekojot norādei “Ormaņkalns 2 km”, jānogriežas pa kreisi. Pēc nepilniem 200 m jānogriežas pa labi. Pēc 2,4 km vēlreiz nogriežoties pa labi, nonāk līdz atpūtas vietai, no kuras redzams skatu tornis.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Aizstājējattēls

CITA NODERĪGA INFO

APSAIMNIEKOTĀJS

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija, 64605860, latgale@daba.gov.lv

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna