Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums

Nīkrāces pagasts, Skrundas novads

GPS KOORDINĀTES

X: 374344, Y: 6270259 / Lat: 56.5598134, Lon: 21.9554260

APRAKSTS

Kurzemes dienviddaļā, Šķerveļa upes ielejā, atradīsi vienu no Latvijas dižakmeņiem – Šķerveļa akmeni. Tas ir 3 x 5 x 4,6 metru liels, un tā apkārtmērs pārsniedz 15 metru. Šo milzeni atradīsi, ja noskaitīsi 800 metru zem Dzeldas ietekas Šķerveļa upē un, dodoties mežā upes kreisajā krastā, noskaitīsi vēl 100 metru. Šeit, paparžu un avenāju ieskautu, Tu atradīsi neregulāras formas milzu akmeni.

Zem akmens esot aprakta naudas lāde – ja esi pietiekami spēcīgs, lai šo milzeni paceltu, varbūt Tev paveiksies un izdosies saulītē izcelt leģendām apvīto naudas lādi. Šķerveļa akmens atrodas Vormsātes pilskalna pakājē, kas aptuveni 20 metru augstumā saglabājies starp upju gravām.

 

Šķerveļa akmens

NOKĻŪŠANA

Bez GPS ļoti grūti atrodams objekts. No Skrundas pa autoceļu P116 jābrauc Embūtes virzienā, pēc 15 km pagrieziens pa kreisi uz Dzeldu. Dzeldas centrā, uzreiz aiz veikala, pagrieziens pa kreisi. 2,4 kilometrus uz priekšu pa zemes ceļu pagrieziens pa labi. Ceļa galā var atstāt automašīnu un tālāk jādodas kājām austrumu virzienā pāri laukam un iekšā mežā, vadieties pēc GPS norādēm. 

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Šķerveļa akmens


 

CITA NODERĪGA INFO

Skrundas tūrisma informācija

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna