ATRAŠANĀS VIETA

Aizsargājamo ainavu apvidus Augšdaugava

Kaplavas pagasts, Krāslavas novads

GPS KOORDINĀTAS

X: 693766, Y: 6196249 / Lat: 55.8727036, Lon: 27.0972145

APRAKSTS

Gleznainā Daugavas ieleja slēpj lielas bagātības. Viena no tām ir Sproģu gravas – teritorija, kurā nogāžu ģeoloģiskie procesi un to sekas, ļoti augsts avotcirku (bļodveida padziļinājums reljefā, kas radies avota darbības rezultātā) un gravu blīvums radījuši unikālu ainavu. Šeit 1,5 kilometru garo un aptuveni 35 metrus augsto Daugavas pamatkrasta joslu saposmo neskaitāmas gravas un šajā vietā ļoti uzskatāmi vērojamas nogāžu procesu atstātās pēdas.

Kā atrast šo vietu? Vai zini, kur Daugavas kreisajā krastā atrodas Sproģu mājas? Un Dvoriščes sēklis? Ja nekā citādi, nomēri 5 km lejup no Krāslavas un Daugavas kreisais krasts būs Tevis meklētā vieta. Un Aizvējiņu pilskalns? Vieta, kas jau pēc nosaukuma vien sola patvērumu un mieru! Tas ir baltu pilskalns, kas izveidots starp divām lielām avotu gravām Daugavas kreisajā krastā un no kuras paveras lielisks skats uz netālo Daugavas līgumu. Sproģu gravas atradīsi starp Sproģiem un Aizvējiņiem, starp divām dziļām sāngravām.

Sproģu gravas

NOKĻŪŠANA

No Krāslavas pa autoceļu P69 DR virzienā aptuveni 4 km. Pie pieturas Stirbļi, pagrieziens pa labi. Tad 1,5 km taisni līdz Sproģu mājām.

CITA NODERĪGA INFO

Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs

Atklāj Latviju no jauna