Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas parks Tērvete

Tērvetes novada Tērvetes pagasts
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

X: 463360, Y: 6262245 / Lat: 56.5031964, Lon: 23.4047562

APRAKSTS

Viena no Tērvetes dabas parka ūdenstilpēm ir pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem izveidotais mākslīgais ezers – Tērvetes ūdenskrātuve jeb t.s. Gulbju ezers – kas izveidota uzpludinot Tērvetes upītes mitrās pļavas. To iecienījuši ūdensputni un makšķernieki, kuriem šajā gadā piepulcējušies arī putnu vērotāji, jo 2014. gada vasaras sākumā pie Tērvetes ūdenstilpes izbūvēts stiklots putnu vērošanas tornis. Pakāpšanās putnu novērošanas tornī ļauj ērtāk saskatīt un atpazīt Tērvetes ūdenskrātuves tuvumā esošos putnus.

Tornis ir desmit metrus augsts, ar divām skatu platformām. Pirmā ir vaļējā un atrodas trīs metru augstumā un pieejama arī cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām. Savukārt otrā ir stiklota un atrodas sešu metru augstumā.

Pakāpjoties tornī, pārredzama gan pati ūdenskrātuve, gan aiz Skujaines upes esošie plašie lauki. Tāpēc no torņa vērot gan ūdensputnus, gan atklātos laukos uzturošos putnus.

Tērvetes Gulbju tornis

VIDES PIEEJAMĪBA

Aizstājējattēls

MAKSA

Bezmaksas.

ATVĒRTS

Aizstājējattēls

APVIDUS

Ezers, niedrājs, krūmājs, pļavas

NOKĻŪŠANA

Tērvetes dabas parkā sekojiet norādēm uz Tērvetes ūdenskrātuvi.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Aizstājējattēls

CITA NODERĪGA INFO

Mammadaba

APSAIMNIEKOTĀJS

Akciju sabiedrība „Latvijas valsts meži”

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna