Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: dendroloģiskie stādījumi

Pāvilostas nov. Pāvilostas pag., Pāvilosta

GPS KOORDINĀTES

X: 330044, Y: 6307399 / Lat: 56.8791511, Lon: 21.2108727

APRAKSTS

Upesmuižas parks ir vairāk kā 7 hektāru liels dendroloģiskais stādījums Pāvilostā, kas atrodas Sakas upes labajā krastā. Kā vēsta parka nosaukums, šeit sākotnēji bijusi muiža, kuras teritorijā 1894.gadā, nepilnus 20 gadus pēc tās iegādāšanās, vācu barons Otto fon Lilienfelds uzcelta Upesmuižas pili. Šodien apmeklējot Upesmuižas parku, pili vairs neatrast – no tās saglabājušās kāpnes, pa kurām iespējams noiet pie Sakas upes. Izrādās, izšķirošiem vēsturiskiem notikumiem bagātajā 1905.gadā arī tagadējās Pāvilostas teritorijā notika dumpji un vietējie ļaudis Upesmuižas pili šādā dumpī nodedzinājuši. Kāpnes nav vienīgais muižkungu laika liecinieks - parka teritorijā joprojām saglabājusies bijusī muižas mežniecības ēka, kas būvēta pirms gandrīz 200 gadiem – 1836.gadā.

Par Lilienfeldu dzīvi Upesmuižā vēsta arī liela akmens virsmā izkalts sols, kas šeit saglabājies no sendienām. Šajā vietā krītošs koks nonāvējis barona meitu – tā kā pēc traģiskā notikuma barons mēdzis šajā vietā uzkavēties, tepat ticis novietots arī akmens sols. Upesmuižas parkā ir vēl kāds dižens akmens – Upesmuižas parka Lielais akmens, kura apkārtmērs pārsniedz 11 metru un ir uzskatāms par senu kulta akmeni.

Upesmuižas parkā noteikti vērts piestāt un to apskatīt – šeit vēsturisko notikumu atstātās pēdas mijas ar parkam blakus tekošās Sakas upes krāšņumu un paša parka dendroloģisko vērtību. Un neaizmirsti – ja pirmo reizi šķērso trošu tiltiņu, kas no Upesmuižas parka ļauj nonākt Sakas upes pretējā krastā – ievēlies vēlēšanos. Tā noteikti piepildīsies!

Upesmuižas parks

VIDES PIEEJAMĪBA

NOKĻŪŠANA

Atrodas Pāvilostā. Dzintaru, Sakas un Upesmuižas ielas. 

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Upesmuižas parks


 

CITA NODERĪGA INFO

Pāvilostas tūrisma informācijas centrs

APSAIMNIEKOTĀJS

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna