Akmeņsalas tornis

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas liegums Stiklu purvi

Puzes pagasts, Ventspils novads
Skatīt vairāk

GPS KOORDINĀTES

X: 389055, Y: 6357211 / Lat: 57.344258, Lon: 22.156497

APRAKSTS

Vasenieku purva takas maršrutā atrodas putnu vērošanas tornis. Taka sākas purva malā, šķērso tā vidusdaļu ar lāmām un slīkšņām, garām bebru dambim aizved līdz putnu vērošanas tornim un tad pa grāvja malu var atgriezties atpakaļ.

Šajā maršrutā redzēsiet divējādu purvu. Viena tā izpausme ir degradēta purva ainava, kas paveras skatam, ejot gar novadgrāvjiem, kas savulaik veidoti, lai sagatavotu purvu kūdras izstrādei, taču tagad aizsprostoti, lai atjaunotu ūdens režīmu. Otra - dabiskais purvs, kas pilns ar dzīvību.

Vasenieku purvs ir sūnu jeb augstais purvs. Tādu nosaukumu šis purva tips ieguvis, pateicoties kupolveida formai, kas veidojas, purvam attīstoties jeb augot. Kupolu veido sfagnu sūnas, kas purva centrālajā daļā uzkrājas, kā arī uzkrāj ūdeni.

VIDES PIEEJAMĪBA

Nav piemērots apmeklētājiem ratiņkrēslos.

MAKSA

Bezmaksas.

ATVĒRTS

Aizstājējattēls

APVIDUS

augstais jeb sūnu purvs

GRŪTĪBU PAKĀPE

info

LABIEKĀRTOJUMS

info

NOKĻŪŠANA

No Ventspils pa A10 (E22) 20 km, pagrieziens pa kreisi uz Valdemārpili, 17,3 km taisni. Labajā ceļa malā norāde uz Vasenieku purva laipu. Tornis atrodas laipas vidusdaļā, aptuveni 2 km no takas sākuma.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Aizstājējattēls

CITA NODERĪGA INFO

Ventspils tūrisma informācijas centrs

APSAIMNIEKOTĀJS

AS Latvijas Valsts meži Ziemeļkurzemes mežsaimniecība

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna