LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Akcija GULBJU LIDOJUMS


13. augustā Ķemeru svētku ietvaros tiks atklāts radošo darbu konkurss “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!”, kurā aicināti piedalīties jebkura vecuma interesenti no visas Latvijas.

Konkurss notiek starptautiskās akcijas "Gulbju lidojums" ietvaros, kurā Dabas aizsardzības pārvalde iesaistījusies kopā ar simtiem organizāciju, uzņēmēju un individuālu atbalstītāju no visas Eiropas. Tas būs Pasaules vēsturē pirmais mēģinājums izsekot mazo gulbju (Cygnus columbianus) migrācijai no gaisa. Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas “Wildfowl and Wetland Trust” pārstāve Saša Denča šī gada septembrī dosies ceļojumā ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 km garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū arī Latvijai.

Sagatavotais radošais darbs līdz 2016. gada 1. oktobrim (ieskaitot) jāiesniedz Dabas aizsardzības pārvaldē, sūtot pa pastu vai nododot personīgi dabas izglītības darba speciālistiem, iepriekš vienojoties par laiku un vietu pa tālruni.

Konkursa nolikums: lejupielādēt >>>

Kontaktinformācija saziņai – Agnese Balandiņa, dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja, e-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv; tālr.: 26424972.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, nosakot uzvarētājus četrās vecuma grupās. Laureātu godināšana notiks starptautiskajai akcijai “Gulbju lidojums” veltītajā pasākumā Lubāna mitrāja informācijas centrā 2016. Gada 15. oktobrī. Balvās labākie saņems binokļus no SIA Skyhunters.

Vairāk par ekspedīciju “Gulbju lidojums” var uzzināt mājas akcijas tīmekļa vietnē www.flightoftheswans.org

Akcijas GULBJU LIDOJUMS info lapa: lejupielādēt >>>  (PDF 3,2 MB)