LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Pieci stāsti par dabu
Ar laivām pa Svētupi, ar riteņiem gar jūru, ar stopiem uz Lubānas klāniem. Filmu studija ELM MEDIA un Latvijas Dabas fonds piedāvā piecus aizraujošus ceļojumus filmu ciklā „Pieci stāsti par dabu”.
Katra sērija ir piedzīvojumiem bagāts, aizraujošs ceļojums, ko caurvij skaisti dabas skati, dabas norises paskaidrojoši sižeti un sarunas ar ceļā satiktajiem ekspertiem un vietējiem iedzīvotājiem. Piecās sērijās Maija, Ēriks un Rolands apciemo palieņu pļavas Lubāna klānos, augstos purvus Stiklu purvu dabas liegumā, dabiskos mežus Ziemeļgaujā, Baltijas jūras piekrasti Dienvidkurzemē, kā arī Dūņezeru un Svētupi Limbažu pusē. Meklējot atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem par dabu, jaunieši iemācās kraut siena zārdus, riskē nogrimt purva akacī, lido ar paraplānu, naktī pie ugunskura dzied latgaļu dziesmas, dodas orientēties mežā un ar krītiņiem ķer signālvēžus.
Filmu režisors ir Kaspars Goba, inscenējumus veidojis Dainis Kļava, bet scenārijs ir filmu studijas ELM MEDIA autoru kopdarbs. Ceļotāju lomās iejutušies Maija Medne, Rolands Beķeris un Ēriks Borisenkovs.