2020-10-27
Latvijas Universitātes pētnieki sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi veic lagūnu izpēti
Latvijas Universitātes pētnieki sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi pētīs lagūnu teritorijas un to ekoloģisko stāvokli, kas ļaus būtiski papildināt zināšanas par lagūnu dabas vērtībām, bioloģisko daudzveidību un to ietekmējošiem faktoriem.
2020-10-23
Rosina noteikt aizsargājamas teritorijas statusu Anniņmuižas vēsturiskajiem stādījumiem un alejai
Dabas aizsardzības pārvalde rosina noteikt vietējas nozīmes dabas pieminekļa statusu Anniņmuižas vēsturiskajiem stādījumiem Rīgā, lai tādā veidā dotu iespēju rūpēties par kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšanu un saudzēšanu pilsētā.
2020-10-20
Par nēģu nelikumīgu zveju piespriež piespiedu darbu un piedzen 3480 EUR kompensāciju
Kurzemes rajona tiesa pagājušajā nedēļā piesprieda 80 stundu piespiedu darbu un nolēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju no personas, kuru Dabas aizsardzības pārvaldes vides valsts inspektori šopavasar Pāces upē pieķēra nelegālā upes nēģu zvejā.
2020-10-16
Sporta zāle dabā – atvērta 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā
Laikā, kad epidēmijas apturēšanai noteikto normu dēļ sportošana telpās ir ierobežota, izmantot visplašākās iespējas piedāvā dabas sporta zāle – tā ir atvērta 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un ir bez maksas pieejama ikvienam.
2020-10-16
Akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” mudinās izmantot e-pakalpojumus
No š.g. 19. oktobra līdz 25. oktobrim aicinām iesaistīties ikgadējā akcijā “Dienas bez rindām”, kurai šogad esam devuši jaunu vadmotīvu “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”
2020-10-12
Dabas aizsardzības pārvalde uz laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un Valsts kancelejas ieteikumus par darba organizēšanu šajā laikā, Dabas aizsardzības pārvalde no otrdienas, 13. oktobra visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē.
2020-10-08
Liepājas ezera un Dunikas dabas liegumos medniekus pieķer svina munīcijas izmantošanā
Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori sadarbībā ar Valsts Meža dienestu pārbaudes laikā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Liepājas pusē pieķēra medniekus, kuri zosu medīšanai lietoja svina munīciju un pusautomātiskos ieročus.
2020-10-06
Ar pārgājienu un velobraucienu noslēgsies visas vasaras garumā notikušās Slīteres Ceļotāju dienas
Ar pārgājienu un velobraucienu sestdien, 10. oktobrī noslēgsies visas vasaras garumā noritējušās Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienas, kas vairāku mēnešu garumā dažādos pasākumos iepazīstināja ar šīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas vērtībām
2020-10-05
Top Ķemeru Nacionālā parka dabas aizsardzības plāns
Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā ir sākta Ķemeru Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrāde un 22. oktobrī plkst. 17.00 ikviens interesents tiek aicināts piedalīties plāna uzsākšanas videokonferencē.
2020-10-02
Tapis iedvesmojošs video par garo distanču pārgājienu maršrutu Mežtaka
Lai aicinātu rudenī doties dabā, iepazīt jaunus galamērķus un aktīvi pavadīt laiku, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar studiju “Eaglewood Pictures” radījusi iedvesmojošu video par garās distances pārgājienu maršrutu “Mežtaka”.