LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
EUROPARC konference Latvijā
Eiropas nacionālo parku apvienības EUROPARC Federation ikgadējā konference Latvijā


Dabas aizsardzības pārvalde Ķemeru Nacionālajā parkā šoruden, no 24. līdz 27. septembrim, Jūrmalā uzņems Eiropas nacionālo parku apvienības “EUROPARC Federation” ikgadējo konferenci, kas diskusijās un darba grupās par dabas izpratni un vērtību pulcēs vairāk nekā trīs simtus jomas profesionāļu no visas Eiropas.

Oficiālā konferences tīmekļa vietne www.europarc2019.com.


Konferencē aicinām piedalīties jomas profesionāļus un interesentus no sabiedriskajām organizācijām, uzņēmumiem un valsts iestādēm, kuri ir ieinteresēti iedvesmojošās diskusijās, pieredzes apmaiņā un darba grupās par dabu kā vērtību ikdienā.
 
Šī ir pirmā reize, kad tik plaša mēroga starptautisks forums par dabas aizsardzību notiek Latvijā. “Europarc 2019” konferences vadmotīvs ir “Dabā ar izpratni” - sauklis, ar kuru Dabas aizsardzības pārvalde jau vairākus gadus īsteno dabas izglītības programmas, veicinot visdažādāko auditoriju izpratni par dabas vērtībām, to nozīmi un veselīgu līdzāspastāvēšanu ar sabiedrību.

Šogad konference akcentēs atbildīgu rīcību dabā, dabas izglītību, interpretāciju un rekreāciju dabā. “EUROPARC federācijas konference Latvijā notiks pirmo reizi, un tā ir vienreizēja iespēja sākt Latvijas valsts pastāvēšanas otro simtgadi ar lielāko un nozīmīgāko pasākumu dabas saglabāšanas, vides interpretācijas un sabiedrības iesaistes jomā Eiropā. Konferences rīkošana ir nenovērtējama iespēja Latvijai nostiprināt savu lomu Eiropas dabas saglabāšanas lēmumu pieņēmēju un viedokļa līderu sabiedrībā un izcelt Latvijai nozīmīgas tēmas un problēmas Eiropas līmenī,” pauž Dabas aizsardzības ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Konference pulcēs vairākus simtus nozares augstāko amatpersonu un viesu, lai analizētu jaunākās tendences un aktualitātes saistībā ar aizsargājamām dabas teritorijām, dalītos pieredzē un plānotu nākotnes attīstību, tajā skaitā diskutējot par dabas vērtību nozīmi tautsaimniecībā. 

Ķemeru Nacionālais parks un Jūrmala par norises vietu nav izvēlēti nejauši, jo tieši ĶNP ir pirmā Latvijas dabas teritorija, kas jau atkārtoti ir saņēmusi Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas sertifikātu – kā apliecinājumu atbildīgai pieejai dabas saglabāšanā, sadarbības veicināšanā un kā mudinājumu arī turpmāk attīstību plānot pārdomāti.

EUROPARC Federācija ir lielākā organizācija dabas aizsardzības jomā Eiropā, kurā pārstāvēti  380 biedri no 37 valstīm, apvienojot tūkstošiem aizsargājamās dabas teritorijas un Natura 2000 vietas. Tajā pulcējušās aizsargājamo dabas teritoriju administrācijas, asociācijas, individuālie biedri un NVO, kas atbildīgas par aizsargājamām dabas teritorijām.
Atskats uz iepriekšējo 2018. gada EUROPARC konferenci Cairngorms Nacionālajā parkā Skotijā.

Latvijas vides aizsardzības fonda logo    Konference tiek organizēta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.