LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules dabas fondu īsteno informatīvo kampaņu ar, mūsuprāt, ambiciozu mērķi. Proti, mainīt sabiedrības ieradumus, dodoties atpūsties dabā. Kampaņas moto ir “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”.
 
Ar šo saukli mēs mudinām cilvēkus aizdomāties par saviem ieradumiem un mainīt tos:
pievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem,
nenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties,
nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.
 
Kāpēc tas ir tik svarīgi?
Mazo urnu apsaimniekošana prasa gana lielus finanšu resursus gan Pārvaldei, gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem. Pārvalde vien ik gadu mazo urnu apsaimniekošanai tērē vairākus desmitus tūkstošu euro, ko varētu ieguldīt, piemēram, jaunas infrastruktūras izveidē.
Atkritumu apsaimniekošana dabas objektos un dabas takās ir ļoti sarežģīta apgrūtinātās piekļuves dēļ.
Bieži vien urnu saturu putni un dzīvnieki iznēsā pa apkārtni.
Mums šķietami nevainīgie iepakojumi var kļūt par nāves slazdiem rāpuļiem, putniem un dzīvniekiem.
 
Lai atgādinātu ikvienam šo pavisam vienkāršo principu – ko atnesi, to aiznes! – dabas objektos un takās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās tiek izvietotas 2000 informatīvās zīmes ar āpša attēlu un aicinājumu apdomīgai un atbildīgai rīcībai.
 
Kopā mēs varam rūpēties par tīru vidi, kas rada prieku mums pašiem un novērš apdraudējumu mežu, pļavu, purvu un ūdeņu iemītniekiem! Tāpēc aicinām ikvienu pašvaldību, uzņēmumu un organizāciju iesaistīties informatīvajā kampaņā, izvietojot vienoto informatīvo zīmi arī savās teritorijās.

Informatīvā zīme lejuplādei: Animācijas filma
 


Infografika Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!

Infografika lejuplādei >>>