LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas

2020-06-01
Līgatnes dabas taku saimei pievienojas divi aļņu mazuļi
Lai gan pavasaris šogad ir mānīgs gan laikapstākļos, gan neierastajā cilvēku dzīves kārtībā, dabā viss notiek ierastajā ritmā un šopavasar ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime - mammai Mirgai piedzimuši dvīnīši.
2020-05-28
Ummja ezerā Piejūras dabas parkā jāsaudzē Dortmaņa lobēlija - peldēties drīkstēs vasaras beigās
Lai saudzētu reto un īpaši aizsargājamo ūdens augu Dortmaņa lobēliju, no 1. jūnija līdz 15. augustam noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā.
2020-05-26
Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis, pavasaris – īstais laiks to apkarot
Pagājušajā gadā, pateicoties iedzīvotāju sniegtajām ziņām, Dabas aizsardzības pārvalde apstiprinājusi 13 jaunas invazīvā un ēdelīgā Spānijas kailgliemeža (Arion vulgaris) atradnes un tas liecina, ka šī suga Latvijas dabā izplatās ļoti strauji.
2020-05-21
“Rundēnu Valna dūbē” Latgalē izveidota jauna dabas taka
Dabas aizsardzības pārvaldes un Ludzas novada pašvaldības sadarbības rezultātā izveidota jauna dabas taka 1,5 kilometru garumā par 2020. gada ģeovietu atzītajā dabas piemineklī “Rundānu Valna dūbe”
2020-05-21
Praktiskā treniņā apgūst Mežtakas marķēšanu
Siguldā vienas dienas praktiskajās mācībās tikās gartaku maršruta "Mežtaka" partneru pārstāvji, lai dabā apgūtu marķēšanas iemaņas un izprastu pareizu marķējuma izvietošanu.
2020-05-15
Starptautiskā projektā cīnīsies pret svešzemju sugu, īpaši Sosnovska latvāņa, izplatību Latvijā
Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar vēl sešiem partneriem iesaistījusies starptautiskā projektā, lai informētu sabiedrību par invazīvo svešzemju sugu ietekmi uz cilvēka veselību un aizsargājamām dzīvotnēm.
2020-05-14
Apmeklētājiem atkal būs pieejamas ierobežojumu dēļ slēgtās dabas takas un skatu torņi
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi sākot no šīs nedēļas nogales atkal būs pieejami apmeklētājiem.
2020-05-13
Valsts valodas dienā – dabas simboli dažādās izloksnēs
Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki ierunājuši dabas simbolu aprakstus dažādās izloksnēs
2020-05-07
Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori netālu no Dundagas konstatē nelegālu nēģu zvejniecību
Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori trešdien, apsekojot dabas liegumu “Pāces pļavas” Dundagas novadā, pieķēra maluzvejnieku, kurš nelikumīgi bija ieguvis vairāk nekā simts upes nēģus.
2020-05-03
Sveicam Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkos!
Sveicot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, Dabas aizsardzības pārvalde skatu torņos visaā valstī izvietojusi Latvijas karogus.