2010-03-25
Aicinājums suņu īpašniekiem

Ir sācies pavasaris un liekas, ka tas grūtākais meža zvēru ikdienā jau aiz muguras, taču speciālisti norāda, ka tieši šobrīd dzīvnieki ir ļoti novārguši, nav vēl atkopušies pēc bargās ziemas un var kļūt par vieglu upuri plēsējiem.

Ik gadu klejojoši vai brīvsolī palaisti suņi apdraud apkārtnē mītošās stirnas. Vissliktāk stirnām klājas tieši apstākļos, kad laukus klāj bieza sniega sega un nereti veidojas sērsna, kas apgrūtina stirnu pārvietošanos. Šādos apstākļos suņi tās spēj viegli panākt un saplosīt. Apgalvojums, ka suns tiek labi barots un nav izsalcis, līdz ar to nevar uzbrukt šim meža dzīvniekam, nav pamatots. Suņi stirnām pakaļ neskrien izsalkuma vadīti, tie šādi rīkojas sava dabiskā medību instinkta dēļ. Diemžēl tāpat kā katru gadu, arī šogad, konstatēti vairāki gadījumi, kad suņi meža dzīvniekus saplosījuši līdz nāvei.

Dabas aizsardzības pārvalde atkārtoti aicina visus suņu īpašniekus, īpaši mazpilsētās un lauku teritorijās, turēt suņus pavadā, nelaist brīvsolī un neļaut tiem dzenāt meža zvērus.

Suņu saplosīta stirna
Foto: M.Mitrevics


Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: DACE AMEĻKO
2011-03-21 18:12

SUŅI GAN IR SLIKTU KO IZDARĪJUŠI. TĀDAS STIRNAS GAN IR ŽĒL. VIŅĀM GAN IR GRŪTI.


DIĀNA AMEĻKO
2011-03-21 18:09

ES GAN SAVU SUNI NELAIŽU UZ MEŽU. BET MAN IR GAN ŽĒL.


siviar
2010-12-26 22:05

schok


laura rivane
2010-12-03 19:08

nabadzite