LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Apceļo Latvijas dabas takas
Latvijas skaistums ir tās daba. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar portālu TVNET aicina nesēdēt mājās, bet doties piedzīvojumos uz kādu no Latvijas dabas takām. Aicinām iepazīties ar multimediju informāciju par Pēterezera dabas taku, Aklā purva taku, laivu maršrutu pa Gauju, velobraucienu aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, pārgājienu pa Amatas ģeotaku un Dauģēnu taku.
Un iekšā saites uz multimedijiem TVnetā ar katrai mazu aprakstiņu un bildi.


Aklā purva taka >>>


Aklā purva pastaigu taka divu kilometru garumā vijas gar purva ezeriņiem, lāmām un meža ainavā. Auto stāvvieta takas sakumā. Piemērotākais apmeklējuma laiks no pavasara līdz vēlam rudenim.

Pēterezera dabas taka >>>

Pēterezera taka ceļotāju vedīs vairākus tūkstošus gadu senā vēsturē – tā izvietota pāri kangaru mugurām un vigu vēderiem. Kangari ir senas kāpas un vigas ir mitras starpkāpu ieplakas. Šāds komplekss radies laikos kad šeit vēl viļņojās jūra.


Laivu maršruts pa Gauju >>>

Rudens var būt lielisks laiks, kad zelta lapu burvību skatīt no mazliet cita skatupunkta. Laivošana nebūt nav tikai vasaras nodarbe. Dodamies izbraucienā pa Gauju, kas ir viena no skaistākajām upēm Latvijā, ar tās neskaitāmajiem līkumiem, dziļo senleju, smilšakmens atsegumiem un straujajām pietekām.


Velobrauciens Korneti-Peļļi >>>

Velobrauciens uz pašiem Latvijas Ziemeļaustrumiem, kur aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” atrodas dabas liegums “Korneti-Peļļi”. Šī vieta ir viena no ainaviski bagātākajām Latvijā. Tā lepojas ne tikai ar iespaidīgiem dabasskatiem, bet arī ar dažādiem velomaršrutiem un takām, kas būs piemērotas gan dodoties grupas izbraucienā ar velosipēdiem, gan izvēloties šo dabas pērli apskatīt, dodoties garākā pastaigā.

Pārgājiens pa Amatas ģeotaku >>>

Pārgājiens pa aptuveni 15 kilometrus garo Amatas ģeotaku, kas sniedzas no Melturiem līdz pat Veclauču tiltam. Rudens, ziema un agrs pavasaris ir īstais laiks, kad šo taku apmeklēt, jo smilšakmens atsegumus neaizsedz koku zaļā lapotne un ir iespēja tos iepazīt visā krāšņumā.


Pārgājiens pa Dauģēnu taku >>>


Aptuveni desmit kilometrus garā Dauģēnu dabas taka sākas netālu no Ramatas ietekas Salacā. Upe savu 95 kilometrus garo tecējumu sāk Burtnieku ezerā un ietek Baltijas jūrā. Dauģēnu dabas taka ir lieliski piemērota kājāmgājējiem, kuri vēlas baudīt Salacas ielejas krāšņās ainavas un skatīt dabu tās klusumā, mierā un neskartībā. Maršruta dabas objekti ir labi saskatāmi arī tiem, kas izvēlēsies doties laivu braucienā pa Salacu.