LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Akmeņkalnu velnapēdas akmens
Citu apskates objektu aprakstiATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums
Dundagas novada Dundagas pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 384673, Y: 6365607 / Lat: 57.4185573, Lon: 22.0798025
APRAKSTS
Dižakmens apkārtmērs ir 17,3 metri, tāpēc, pieņemot, ka vidējais cilvēka roku izpletums ir aptuveni 1,77 metri, būs nepieciešami desmit cilvēki, lai aptvertu Akmeņkalnu Velnapēdas akmeni– īsts komandas darbs. Savādāk pa īstam izjust šī 3,3 metrus augstā, 5,6 metrus garā un 4 metrus platā milzeņa apmērus nav iespējams. Uzskata par kultakmeni, jo tā virspusē redzamas vairākas iedobes, t.s. velna pēdas. Valsts aizsardzībā akmens ņemts 1925.gadā. Akmeni savulaik, visticamāk, cilvēki (vai zibens?) centušies sašķelt, trīs atlūzas joprojām atrodas tiešā tā tuvumā. Pirmie ieraksti, kuros aprakstīts Akmeņkalnu Velnapēdas akmens, liecina, ka šīs trīs atlūzas nebūt nav vienīgās, kuras laika gaitā atšķēlušās no akmens - tā apkārtmērs sākotnēji esot sasniedzis pat 30 metrus! Lai atrastu Akmeņkalnu Velnapēdas akmeni, nāksies doties dziļi Ziemeļkurzemes mežos, kur tas pazīstams arī kā Robežakmens. Izrādās, šis dižakmens jau izsenis uzskatīts par Dundagas, Ances un Puzes muižu zemju robežakmeni, un šo funkciju tas pilda arī šodien, iezīmējot Dundagas un Ventspils novadu robežu.
Akmeņkalnu velnapēdas akmens. Foto: Ālanada Pūliņa
Akmeņkalnu velnapēdas akmens. Foto: Ālanada Pūliņa
 
PIEKĻUVES IESPĒJAS, VIDES PIEEJAMĪBA
Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā ar asistentu Piemērots apmeklētājam ar bērnu ratiņiem Piemērots gājējam Piemērots velosipēdam Piemērots motociklam Piemērots vieglajam automobīlim Piemērots nūjošanai Piemērots slēpošanai Piemērots kvadraciklam Piemērots izjādei ar zirgu
NOKĻŪŠANA
  • Norādes zīmes uz brūna fona „Velna pēda” ir gan pie paša dižakmens, gan 3 km no tā pie Virpes–Blāzmas ceļa un meža ceļa krustojuma, kur jānogriežas. Var piebraukt gan no Ventspils, gan Dundagas novada puses.
  • No Ventspils: pa šoseju Ventspils –Rīga (E22, A10) līdz krustojumam pa kreisi uz Blāzmu, Valdemārpili (V1411). Blāzmā krustojumā uz Virpi (V1311) nogriezties pa kreisi un braukt līdz pagriezienam pa labi, kur norādes zīme “Velna akmens”.
  • No Dundagas: pa šoseju P77 Ventspils virzienā līdz Pācei, tad krustojumā pie Pāces Vilnas fabrikas brauc taisni pa ceļu V1318 desmit kilometrus, tad turpina braukt pa meža ceļu vēl 7 km.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
Ievērot klusumu Atkritumus nest līdzi Vieta atkritumu izmešanai Nebojāt dabas objektus, ifrastruktūru, īpašumu Neplūkt augus Uzmanību! Ērces
CITA NODERĪGA INFO
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
Iepazīsti Latviju no jauna! Citas tūrisma iespējas.
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: