LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Baltavots un melnavots
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums
Kuldīgas novada Kurmāles pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 372131, Y: 6317293 / Lat: 56.9814810, Lon: 21.8959441
APRAKSTS
Kurmāles pagasta ziemeļos, mežā, pavisam netālu no gleznainās Kuldīgas atrodas divi brāļi. Tie ārēji šķiet dažādi, taču patiesībā…
 
Runa ir par Kurmāles pagasta Baltavotu un Melnavotu – kāpjošajiem avotiem, kas, no augšpuses raugoties, atgādina verdošu smilšu katlu. Šie objekti 6,3 hektāru platībā 2001.gadā iekļauti valsts aizsargājamo dabas pieminekļu sarakstā. Abi avoti ap savu izplūdes vietu izveidojuši samērā dziļus dīķus, kuru dibenā redzama nemitīga smilšu kustība. Baltavota izplūdes vietas diametrs ir aptuveni 2 metrus liels un tajā iztekošais dzidrais ūdens ļauj bez grūtībām saskatīt avota izplūdes vietu.
 
Melnavots, savukārt, šķiet noslēpumaināks – tā gultne ir melna, pateicoties to pārklājošajam pus metru biezajam kūdras slānim. Ieskatoties tuvāk, melnā avota mistērija tiek atbildēta, jo būtībā abi avoti ir līdzīgi – zem kūdras slāņa arī Melnavotu sedz baltas smiltis. Tas vēlreiz apliecina veco teicienu, kas aicina neskatīt vīru pēc cepures.
 
VIDES PIEEJAMĪBA
NOKĻŪŠANA
Grūti pieejams. Nav norādes zīmes. Jādodas kājām 0,7 km uz DR no Zelmeņu mājām pa krūmainu meža apvidu vai 1 km uz ZA no Priežkalnu mājām. Līdz avotam mežā ved dzīvnieku iestaigāta taka mitrā apvidū.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
       
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: