LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Bundulītis
ATRAŠANĀS VIETA
Turaidas iela 7, Sigulda
GPS KOORDINĀTAS
X: 550992, Y: 6337354 / Lat: 57.1765471, Lon: 24.8434142
APRAKSTS
1907. gadā Turaidas muižu no mirušā mātesbrāļa Baltazara fon Kampenhauzena mantoja barons Aleksandrs Matiass Johans Staels fon Holšteins un uzsāka Turaidas muižas modernizāciju. Pēc Turaidas muižas mežkunga ieteikuma par būvdarbu vadītāju tika pieņemts Turaidas būvamatnieka Mārtiņa Lapiņa dēls Jānis Lapiņš. Viņš bija strādājis Rīgas Vagonrūpnīcā par galdnieku, mācījies rasēšanas kursos.
Jāņa Lapiņa pirmais būvobjekts bija Turaidas muižas piena kiosks, kura skici bija izgatavojis kāds Dancigas arhitekts. To uzcēla piekalnē pie Gūtmaņalas - visu no ozola koka, ar granīta akmens pamatiem un kāpnēm. Gan barons, gan skices autors bija ļoti apmierināti ar Jāņa Lapiņa un viņa 15 vīru lielās būvbrigādes darbu. Kā atzinību būvdarbu vadītājs saņēma 25 rubļus un zīmēšanas piederumus.
Tautas mutē savdabīgā celtne tika mīļi dēvēta par Gūtmaņalas bundulīti. Nedaudz izmainītā ārējā izskatā “bundulītis” turpina savu sākotnējo uzdevumu – sniedz atspirdzinājumu tūristiem, kas iegriežas Gaujas senlejā apskatīt Gūtmaņa alu.
Foto: M.Zīverts
CITA NODERĪGA INFO
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: