LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Buses pilskalns
ATRAŠANĀS VIETA
Kandavas novada Matkules pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 415154, Y: 6317297 / Lat: 56.9914114, Lon: 22.6035747
APRAKSTS
Buses pilskalns Matkules apkārtnē ir, pirmkārt, nozīmīgs vēstures piemineklis, taču vienlaikus arī viena no nedaudzām izcili ainaviskām Abavas senlejas dabas parka vietām, no kuras paveras plašs skats uz Imulas ieleju.
Tas ir piecpakāpju pilskalns, kas uzskatāms par vienu no senās Kuršu zemes Vanemas (ap 11.-13.gs.) politiskajiem un ekonomiskajiem centriem. Pilskalna plakuma izmēri ir 50x25m, augstums 27m, kopējais garums ap 200m (ar priekšpilsētas terasi). Šis pilskalns kopā ar Kandavas un Čāpuļu pilskalniem iekļāvies mūsu senču stratēģiski svarīgo nocietinājumu sistēmā. Pilskalnā atrasti bedrīšakmeņi, kas, iespējams, liecina par šīs vietas seno iedzīvotāju piekoptajiem kultiem.
Jau 20. gs. sākumā Buses pilskalns bija populārs tūristu apmeklējuma objekts, izmantots arī sabiedriskiem pasākumiem. Tagad atrodas privātīpašumā, to apsaimnieko tuvējo māju “Buses” saimnieki, tiek piedāvātas ekskursijas ar gidu, telšu vietas, vieta sporta spēlēm un pasākumiem.
Šeit meklējams arī Imulas gājēju takas sākuma un beigu punkts.
Skats uz Imulas ieleju no Buses pilskalna. Foto: I.Piese
PIEKĻUVES IESPĒJAS
    
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos.
NOKĻŪŠANA
No Kandavas brauc Kuldīgas virzienā (P130), nogriežas uz Pūcēm (V1474), brauc līdz autobusa pieturai “Buses pagrieziens”, kur nogriežas pa labi un brauc līdz Buses pilskalnam – brūnā norādes zīme.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
         
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: