LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Dagdas ala
ATRAŠANĀS VIETA
Parka Rozes, Parka Šķērsiela, Dagda, Dagdas novads
GPS KOORDINĀTAS
X: 718670, Y: 6223103 / Lat: 56,1028873, Lon: 27,5163146
APRAKSTS
Viena no divām Latvijā – tik unikāla ir Dagdas ala Guščicas upītes krastā. Lielākā daļa Latvijā atrodamo alu veidojušās smilšakmens vai dolomīta iežos. Savukārt, Dagdas ala veidojusies konglomerāta iežos, pateicoties tiem cauri plūstošam kaļķainam avotam.

Alas ieeja ir zema un tā atrodas pie Dagdas veco ūdensdzirnavu drupām. Tieši līdz alas ieejai aizvedīs tiltiņš pāri Guščicas upītei. Iekļūstot alā, uz katru pusi ved aptuveni piecus metrus dziļas ejas, tomēr alu izpētīt nāksies tupus pozā, jo tās griestu augstums nepārsniedz 1 m.

Dagdas ala ir apvīta dažādiem nostāstiem par tajā apslēptiem dārgumiem un slepenu eju, kas vedot līdz Dagdas baznīcai otrpus pilsētai. Dārgumu meklētāji reiz pat mēģinājuši slēpto mantu meklēt ar spridzināšanas palīdzību, bet par laimi ala visus šos centienus ir pārcietusi. 

 
 
Foto: DAP arhīvs
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav pieejams apmeklētājiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem.
MAKSA
bezmaksas
PIEEJAMS
24/7; I-XII
GRŪTĪBU PAKĀPE
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Dagdā no Alejas ielas nogriezties pa labi uz Parka ielu, tad pa kreisi- Parka šķērsiela.  Kad iegriežas parkā, nobrauc no kalna – ir  ceļa sazarojums, vajag braukt/iet pa kreisi līdz pamestai sarkanai mūra ēkai. Aiz tās  <100m attālumā būs ala.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
  
CITA NODERĪGA INFO
+371 26 244 209
APSAIMNIEKOTĀJS
Dagdas novada pašvaldība
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: