LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
DIC Naujene
ATRAŠANĀS VIETA
Skolas iela 1, Naujene, Daugavpils novads
GPS KOORDINĀTES
X: 669663, Y: 6201874 / Lat: 55.933988, Lon: 26.710543
APRAKSTS
Naujenes novadpētniecības muzejs un Dabas informācijas centrs
 
Muzeja ekspozīcijās un izstādēs atspoguļota novada daba, vēsture un etnogrāfija. Fondos atrodas viduslaiku Dinaburgas pils senlietas, vecticībnieku ikonas, mākslas darbu kolekcija un novadnieces Valentīnas Zeiles darbi.
 
Daugavpils novada vēstures ekspozīciju veido 19.gs. otrās puses un 20.gs. oriģinālie sadzīves un sakrālie priekšmeti. Muzejā var iepazīt vecticībnieku un katoļu sakrālo mantojumu, poļu kultūras mantojumu. Radošo darbnīcu telpā jebkurš apmeklētājs var iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā, veidojot Lielo Augšdaugavas musturdeķi vai piepildot Tautas atmiņu lādi. Bērniem un pieaugušajiem tiek piedāvātas apaļo tepiķīšu, klūgu pīšanas un māla un pankūku radošās darbnīcas. Muzejs piedāvā iepazīt vietējo kulināro mantojumu, organizējot dažādas degustācijas, kā arī individuāli izstrādātas kāzu un dzimšanas dienu programmas.
 
Dabas informācijas centrā iekārtota moderna ekspozīcija ar plašu informāciju par īpaši aizsargājamo  dabas teritoriju „Augšdaugava” un „Braslavas ezeri” vērtībām. Centra ekspozīcijā ir pasniegta virtuālā informācija par aizsargājamās teritorijas dabu, bagāto kultūras mantojumu, nozīmīgiem vēstures notikumiem un personībām. Tā ir pieejama gan uz skārienjūtīgās projekcijas stikla sienas, 3D hologrāfiskajā kubā, grīdas projekcijā un displejā.  Muzeja apmeklētāji var iegūt jaunas zināšanas, iepazīties ar nozīmīgām vietām un veidot savu ceļojumu maršrutus, kurus iespējams pārsūtīt uz elektroniskā pasta adresi. Nāc un interaktīvajā stikla sienā izkrāso Naujenes bilžu grāmatu, aplūko Lielo Naujenes musturdeķi, saliec virtuālās puzles ar dabas un kultūras mantojuma objektu attēliem!
 
Šeit ir pieejams informācijas terminālis un mobilā lietotne “Dabas Tūrisms”, kas palīdzēs saplānot tuvāku vai tālāku ceļojumu dabā.
 
Mobilo lietotni "Dabas Tūrisms" var lejupielādēt
 Foto: A.Soms
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
  Muzeja pirmais stāvs pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos
MAKSA
Bezmaksas. Jāiegādājas biļetes muzeja apmeklējumam.
ATVĒRTS
Visu gadu, no pirmdienas līdz piektdienai.
Tūrisma sezonas laikā no 1.maija līdz 30.oktobrim muzeja darba laiks ir no plkst. 8.00 -18.00.
No 1.decembra līdz 30.aprīlim muzeja darba laiks ir no plkst. 8.00 -17.00.
Muzeja grupu apmeklējumus un gida pakalpojumus lūgums laicīgi pieteikt pa tālruni + 371 6547 1321, 2946 8988; 2653 2508 vai e-pastu: naujenesmuzejs@inbox.lv Iepriekš piesakoties, grupām ir iespēja muzeju apmeklēt arī brīvdienās (sestdienās, svētdienās, svētku dienās)
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Braucot pa Daugavpils – Krāslavas ceļu, apmēram 15 km no Daugavpils sekot norādei uz Naujenes muzeju.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
           
CITA NODERĪGA INFO
Naujenes novadpētniecības muzejs, +371 65 471 321, naujenesmuzejs@inbox.lv
APSAIMNIEKOTĀJS
Daugavpils novada pašvaldība
   
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
   
   
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: