LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Ķemeru viesnīca
ATRAŠANĀS VIETA
E.Dārziņa iela 28 (Ķemeru parkā), Ķemeri, Jūrmala
GPS KOORDINĀTAS
X: 469547, Y: 6311818 / Lat: 56.9489855, Lon: 23.4993845
APRAKSTS
Ķemeru viesnīca, saukta arī par "balto pili" vai "balto kuģi", ir viena no lielākajām Latvijas brīvvalsts būvēm (arhitekts Eižens Laube). Komfortablā viesnīca ar vairāk nekā 100 numuriem, Ludviķa IV stilā iekārtoto halli, rožu istabu, bibliogrāfiskiem retumiem bagāto bibliotēku viesus sāka uzņemt 1936. gadā. Tās svinīgajā atklāšanā piedalījās Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis.
 
Līdz ar jaunās viesnīcas uzcelšanu Ķemeru kūrorts varēja piedāvāt ārstnieciskos pakalpojumus ne tikai sezonas, bet visa gada laikā. Ķemeri kļuva par nozīmīgu balneoloģiskās ārstniecības centru Eiropā. Padomju laikā tajā ierīkoja sanatoriju „Ķemeri”. Tā bija kūrorta galvenā dziedinātava, kur izmantoja modernu medicīnisko aparatūru un jaunākās ārstniecības metodes. Sanatorijā bija 300 vietu, tajā ārstēja nervu sistēmas, kā arī locītavu, kaulu un muskuļu un ginekoloģiskās saslimšanas.
 
Šobrīd iekštelpās daļēji saglabājies trīsdesmito gadu interjers, mēbeles, mākslas darbi, telpu apdare. Vislabāk saglabājies bibliotēkas iekārtojums. Patlaban ēka atrodas privātīpašumā, un tajā tiek veikti restaurācijas darbi. Sīkāka informācija “Park Hotel Ķemeri” mājaslapā www.phk.lv. Šeit uzņemtas vairākas kinofilmas, arī epizodes no režisora Aigara Graubas populārās filmas „Baiga vasara” (2000.gads).
Foto: I.Ķuze
 
Ķemeru viesnīca senajās pastkartēs
 
           
 
CITA NODERĪGA INFO
   
   
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: