LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Lāčupes dendroloģiskie stādījumi
ATRAŠANĀS VIETA
I.Medņa Lāčupes dendroloģiskie stādījumi
Engures novads. Engures pagasts
GPS KOORDINĀTAS
X: 460852, Y: 6322683 / Lat: 57.0459244, Lon: 23.3547654
APRAKSTS
Lāčupītes Dendrārijs aizsācies kā, pēc profesijas būvinženiera, Igora Medņa hobijs un vaļasprieks 1959. Gadā. Pirmais stādījums bijis valrieksts, kas iegūts no Kārļa Zemdegas dārza. Šis stāds ir izdzīvojis līdz mūsdienām, un pamatīgi pieņēmies spēkā.
Laika gaitā, dendrārijam veltot visu savu brīvo laiku, Igors Mednis savācis ievērojamu introducēto koku un krūmu kolekciju, kuras izejas materiāls iegūts gan tepat Latvijā, gan kaimiņos Igaunijā un Lietuvā, kā arī no visas plašās Padomju savienības teritorijas (it īpaši Tālajiem Austrumiem), kā arī sēklu apmaiņas ceļā no tuvākajām rietumvalstīm.
Šī dendrārija izveides pamatā bija ideja par koku un krūmu audzēšanas iespējām Latvijā, kontrolētos apstākļos. Šis darbs tika veikts sadarbībā ar Latvijas Dendrologu Biedrību un Nacionālo Botānisko Dārzu.
Šeit 7,2 ha platībā Tev būs iespēja iepazīt 60 skujkoku un 350 lapkoku sugas.
 
Foto: K.Lapiņš
 
NOKĻŪŠANA
Līdz dendrārijam var nokļūt kājām, jo tas atrodas kāpu zonā, kur iebraukšana ir liegta. Jābrauc pa Rīgas – Talsu šoseju līdz Klapkalnciemam (ir arī autobusu satiksme), tad ceļa malā jānovieto automašīna, un, apmēram 150m aiz ciema jādodas pa labi, kur uz jūras pusi ved meža ceļš (pirms brūnās norādes šosejas malā). Pār Lāčupīti ved gājēju tiltiņš, pārejot pa to, jāpagriežas pa kreisi un vēl kādus 150m jāiet pa meža ceļu, līdz sākas stādījumi.
CITA NODERĪGA INFO
Kontaktpersona - Marija Blūma-Kauliņa, tĀLR.: 29393605, e-pasts: marijabk@inbox.lv
APSAIMNIEKOTĀJS
AS Latvijas Valsts meži
   
   
  unsaved://new_page_1.htm/upload/Image/Ilustracijas/IC_nav_UP.gif  uz augšu
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: