LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Līgatnes dabas takas
ATRAŠANĀS VIETA
Līgatnes pagastā Līgatnes novadā
GPS KOORDINĀTES
X: 561263, Y: 6345479 / Lat: 57.2482678, Lon: 25.0152719
Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.
Līgatnes dabas taku plašajos iežogojumos var novērot aļņus, lapsas, lāčus, stirnas, jenotsuņus, lūšus, mežacūkas, vāveres un citus zīdītājdzīvniekus, kā arī putnus- ūpjus un pūces.
Līgatnes dabas takās, tāpat kā Latvijas mežos, dzīvnieki ir pielāgojušies dzīves videi un vietējiem apstākļiem. Esi labs draugs – nebaro dzīvniekus! Dzīvnieki saņem sabalansētu barību un papildus barošana kaitē to veselībai.
Baudot daudzveidīgu atpūtu dabā, ir iespēja uzkāpt 22 metrus augstajā Līgatnes dabas taku skatu tornī un vērot Gaujas senieleju visā tās krāšņumā.
Apmeklējot Līgatnes dabas taku teritoriju, ieteicams pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.
APSKATEI
Dažādi Latvijā dzīvojošie savvaļas dzīvnieki.
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
 
VIDES PIEEJAMĪBA
Taka daļēji pieejama ar asistentu, izveidoti speciāli marķēti maršruti un apzīmējumi apvidus kartē.
Papildus informācija Informācijas centrā: +371 64153313; +371 28328800
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 2,5 h
GARUMS
Dabas taka dzīvnieku vērošanai 4 km.
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
PAKALPOJUMI, MAKSA
>>>
ATVĒRTAS
   10:00 - 17:00
VEIDS
Vairāki lokveida maršruti
TAKU SHĒMA
lejupielādēt >>>  (JPG 0,96 MB)
APVIDUS
Mežs, pļavas, paugurains apvidus
GRŪTĪBU PAKĀPE
no līdz
SEGUMS
Augsnes taka, atsevišķās vietās blietēts šķembu klājums un koka kāpnes. Vidējais platums: 1,2 m – 1,5 m.
Uzmanību! Mitrā laikā var būt slidens.
LABIEKĀRTOJUMS
   
NOKĻŪŠANA
Ar vieglo auto vai autobusu pa A2 Vidzemes šoseju līdz Augšlīgatnei. No Augšlīgatnes jābrauc uz Līgatni un tālāk jāseko norādēm uz Līgatnes dabas takām. Nokļūšana ar sabiedrisko transportu apgrūtināta.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
          
CITA NODERĪGA INFO
Līgatnes dabas taku Informācijas centrs; tālr.: +371 64153313; +371 28328800; ligatnestakas(at)daba.gov.lv
APSAIMNIEKOTĀJS
Dabas aizsardzības pārvalde, tālr.: +371 67509545,
e-pasts: daba(at)daba.gov.lv
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: 
Anita Rubene
2016-09-12 10:26

Sestdien, 10. septembrī, apmeklējām ar bērniem dabas takas. Bija ļoti skumji redzēt tualeti pie skatu torņa. Izliekamies par modernu valsti, bet labierīcības kā kaut kādā Krievijas sādžā! Caurums grīdā, viss apkārt nokakāts, krampīša durvīs nav, par papīru pat nerunājot. Tur vispār nebija iespējams ieiet. Skaidri redzams, ka šo tualeti ļoti sen neviens darbinieks nav apsekojis un tīrījis. Vai patiešām ieguldot līdzekļus infrastruktūrā nav iespējams izbūvēt normālu tualeti un uzturēt to kārtībā? Berni bija jāved nokārtoties uz mežu. Piedodiet, bet takās bija ārkārtīgi daudz cilvēku, kas nozīmē, ka liela daļa no tiem piedalījām meža piesārņošanā. Ja mēs pieņemsim, ka cilvēki cūcīgi uzvedas un turpināsim neuzlabot labierīcības, tad tā tas arī turpināsies. Tas ir jūsu darbs - uzturēt tualeti tīru, sakopt un uzlabot vienalga kā cilvēki uzvedas. Viņiem ir jāparāda, ka mēs varam labāk, tikai tad kaut kas pamazām sāks mainīties! Man patiešām bija kauns jūsu vietā, redzot kā ārzemnieki diezgan šokēti fotografēja to tualeti. Būs žēl, ja tie būs viņu spilgtākie iespaidi. Lūdzu sniedziet informāciju, kad tiks uzlabota apmeklētājiem domātā infrastruktūra Līgatnes dabas takās. Paldies!


Inese Kirilova
2016-09-11 15:14

Informācijai ar bērnu ratiem šī vieta nav apmeklējam! Neiespējami pārvietoties lai apskatītu dzīvniekus ! Ļoti žēl braucām no Rīgas ar mazu bērniņu un ļoti ļoti vīlamies ! Mums šī "" dabas taka"" bija liegta jo rati mums ir lieli un smagi ! Pa kāpnēm neiespējami iznēsāt ! Lūgums administrācijai šo informāciju ievietot mājas lapa vai ka citādi informēt jaunos vecākus par ratu neizbraucamību!


Antra Martinsone
2016-09-06 12:42

Labdien! Šoruden ar bērniem vēlamies apmeklēt Dabas takas, taču mums nav sava transporta, un ar sabiedrisko transportu, cik saprotu, varam aizkļūt vienīgi līdz Līgatnei. Vai tomēr pastāv vēl kāda iespēja pie jums nokļūt? Varbūt no Līgatnes centra uz takām brauc kāds darbinieks, kas mūs paņemtu (4 cilv.)?