LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Lūrmaņu atsegumi
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums
Talsu novada Lubes pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 422991, Y: 6366218 / Lat: 57.4321422, Lon: 22.7173771
APRAKSTS
Krāšņākais un elpu aizraujošākais iepriekš neredzētais upes ielejas kilometrs – tas šķiet pietiekami intriģējošs ievads Lūrmaņu atsegumu iepazīstināšanai. Vietā, kur Rojas upe plūst pa kanjonveida ieleju tās krastos nepilna kilometra garumā atsedzas astoņas 5 – 6 metru augstas smilšakmens klintis. Klintis – gaiši pelēki un sarkanīgi smilšakmens atsegumi - atrodas abos Rojas upes krastos. Atsegumi ir bagāti daudzām nelielām nišām, tiem pāri plūstošiem avotiem un pat bruņuzivs fosilijām.
Kurzemē smilšakmens atsegumi nav bieži sastopama parādība, tādēļ tik ļoti krāšņie Lūrmaņu atsegumi 5 kilometrus lejup no Lubes dzirnavām pa Rojas upi ir patīkams pārsteigums ikvienam. Šie atsegumi nedaudz vairāk kā 7 hektāru platībā atrodas īpašā valsts aizsardzībā jau vairāk kā 50 gadus – kopš 1957.gada.
Atsegumus vislabāk iespējams apskatīt no upes – kādēļ gan neieplānot brīnišķīgu laivu braucienu pa Rojas upi, zinot, ka ceļā gaida upes kanjonveida krasti ar krāšņiem smilšakmens atsegumiem? Ļaudis runā, ka šī vieta esot īpaši krāšņa rudenī, kad krītošās lapas vēl vairāk izceļ klinšu majestātiskumu.
 
Foto: V.Skuja
 
VIDES PIEEJAMĪBA

NOKĻŪŠANA
 
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
       
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
 
   
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
   
   
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: