LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Plusona dižakmens
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums "Plusona dižakmens"
Ludzas novads, Istras pagasts
GPS KOORDINĀTAS
X: 748382, Y: 6236643 / Lat: 56,209739, Lon: 28,005502
APRAKSTS
Nostāstiem un leģendām apvītais Plusona dižakmens sagādās pārsteigumu. Tas savu vietu atradis Plisūna ezerā, tādēļ, lai pilnībā apjausto tā patiesos apmērus, nāksies nedaudz samērcēt kājas. Vietējie saka, ka šeit, pašā pierobežā, uz 5,4 x 4,4 x 3 metru lielā milža muguras velni naudu žāvējot! Dižakmens tiek saukts arī par Dunduru Velnakmeni – kā gan citādi, ja akmens virspusē esošais iedobums tā vien vedina uz domām par naudas mazgāšanu un žāvēšanu. Iedobums esot radies pēc zibens spēriena, kas trāpījis akmenī. Pats akmens ir slānisks gneiss un tas satur ap 3 cm lielus granāta kristālus. Kopš 2005. gada AS “Latvijas valsts meži” pāri staignājam ir uztaisījuši ap 200 m garu stabilu koka laipu. Tagad nokļūšana līdz vistālākajam ezerā gulošajam dižakmenim – Velnakmenim – ir vienkārša un droša.
 
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav pieejams velosipēdistiem, personām ar kustību traucējumiem un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem.
MAKSA
bezmaksas
PIEEJAMS
24/7; I-XII
GRŪTĪBU PAKĀPE
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Braucot pa ceļu P52 Ezernieki – Zilupe, pie Šķaunes jānogriežas uz Vecslabadu. Apmēram pēc 7 km jānogriežas pa labi. Pēc nepilniem 2 km kreisajā ceļa pusē norāde uz Plisūna akmeni.
 
Braucot no Ludzas caur Ņukšiem, Pildu, Rundēniem, Vecslabadā jānogriežas uz Šķauni. Apmēram pēc 5,5 km jānogriežas pa kreisi. Pēc nepilniem 2 km kreisajā ceļa pusē norāde uz Plisūna akmeni.
 
Braucot no Zilupes caur Lauderiem, Lauderos jānogriežas uz Vecslabadu un apmēram pēc 15 km jānogriežas pa kreisi. Pēc nepilniem 2 km kreisajā ceļa pusē norāde uz Plisūna akmeni.
 
Braucot no Zilupes caur Pasieni, Pasienē jānogriežas uz Vecslabadu. Apmēram pēc 14 km T – veida krustojumā jānogriežas uz Šķaunes pusi. Apmēram pēc 3,5 km jānogriežas pa kreisi. Pēc nepilniem 2 km kreisajā ceļa pusē norāde uz Plisūna akmeni.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
 
  Tā kā dižakmens atrodas Krievijas pierobežas zonā,
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
VAS „Latvijas valsts meži”
   
   
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: