LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Šlīteres bāka
ATRAŠANĀS VIETA
Šlītere, Dundagas pag., Dundagas nov.
GPS KOORDINĀTES
X: 397814, Y: 6388650 / Lat: 57.6285954, Lon: 22.2888141
APRAKSTS
Šlīteres bāka būvēta 19. gs vidū, un ir otra vecākā bāka Latvijas teritorijā. Lai gan vecuma ziņā tā ir otrajā vietā, tā var lepoties ar pāris citiem tituliem. Tā ir visaugstāk virs jūras līmeņa celtā bāka (82 m.vj.l.), kā arī vistālāk iekšzemē būvētā (5 km, no jūras krasta). Pašas bākas augstums ir 26 metri.
Sākotnēji tornis nav kalpojis kā bāka, bet gan kā dienas zīme, un kalpojis galvenokārt mežu ugunsgrēku monitoringam. Pēc otrā pasaules kara tornī uzstādīta gāzes lampa tādējādi to pilntiesīgi padarot par bāku. Tornis piedzīvojis pārbūvi un jumta konstrukcija ieguvusi jaunu veidolu – konusveida jumts tika nomainīts pret signāluguni.
Bākas uguns tika izslēgta 1999. gadā un kopš 2000. gada nodota Slīteres nacionālā parka valdījumā. Tikusi veikta labiekārtošana un tornis pielāgots tūrisma vajadzībām. Tas kalpo kā skatu tornis no kura skaidrā laikā iespējams redzēt irbes jūras šaurumu un Sirves bākas torni Sāmsalā (Igaunija). Ēkā iekārtota arī izstāžu zāle un tūrisma informācijas punkts.
VIDES PIEEJAMĪBA
NOKĻŪŠANA
Braucot ziemeļu virzienā no Dundagas pa autoceļu P125, pēc aptuveni 13 km, ceļa labajā pusē norāde uz Šlīteres bāku. Takas sākums meklējams pie bākas. 
ATVĒRTA
1.V - 15.X
MAKSA
Pieaugušie – EUR 1,50
Bērni no 7-18 – EUR 0,70
Līdz 7 gadi veci bērni un invalīdi - bez maksas.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
       
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija, 
„Šlīteres mežniecība", Dundagas pag., Dundagas nov., e-pasts kurzeme(at)daba.gov.lv
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: