LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Vārkavas parks
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: dendroloģiskie stādījumi Vārkavas parks
Vecvārkava, Vārkavas novada Upmalas pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 656001, Y: 6230796 / Lat: 56.1965095, Lon: 26.5143850
APRAKSTS
Šajā parkā 2,7 ha platībā atradīsiet gan pašmāju gan eksotiskus koku un krūmu sugu eksemplārus. Šeit majestātiski slejas aptuveni 200 gadu veci ozoli, kas lieliski sadzīvo ar kļavām, ošiem, eglēm, apsēm, gobām, Eiropas segliņiem, kā arī aslapu un cukura kļavām, pūkaino filadelfu, smaržīgo apsi, sudrabvītolu, Ungārijas ceriņu, u.c. Iespējams doties arī ekskursijā kopā ar zinošu gidu, kas visus šeit sastopamos retumus spēs nekļūdīgi atpazīt.

Foto: R.Indriķe
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
24/7; I-XII
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
  • Izbraucot no Preiļiem pa Rīgas ielu uz Līvānu pusi, pēc 5 km pie pieturas “Moskvina” jānogriežas uz Ančkiniem. Pēc 3 km krustojumā jābrauc taisni, sekojot norādei uz Vecvārkavu. Pēc 12 km mērķis tiks sasniegts.
  • Braucot no Līvāniem uz Preiļu pusi, pēc 12 km apdzīvota vieta – “Rožupe”. No tās uz Vecvārkavu var aizbraukt pa 2 ceļiem, kas iet Dubnas upes abās pusēs – viens caur Rimicāniem (jānogriežas pirms Rožupes), otrs caur Vanagiem (jānogriežas aiz Rožupes). Attālums līdz parkam ap 20 km.
  • Braucot pa Daugavpils – Rēzeknes ceļu, Špoģos jānogriežas uz Nīcgali. Pēc 12 km Kalupē jānogriežas uz Vecvārkavu. Pēc 11 km mērķis sasniegts.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
           
CITA NODERĪGA INFO
Vārkavas novada pašvaldība, tālr.: + 371 65 329 632, + 371 28 239 646 dome@varkava.lv
APSAIMNIEKOTĀJS
Vārkavas novada pašvaldība
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: