LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Vienkoču parks
ATRAŠANĀS VIETA
“Vienkoči”, Vienkoču parks, Līgatnes nov.
GPS KOORDINĀTES
X: 563588, Y: 6339215 / Lat: 57.1916935, Lon: 25.0521962
APRAKSTS
Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks pie Līgatnes upes, kurā izveidotas takas ar dažādiem tematiskiem apskates un izziņas objektiem. Parka daudzveidīgajās zonās izvietoti vēsturisku muižu un citu ēku maketi, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas ceplis. Šeit var apskatīt Latvijā pirmo smilšu maisu māju, iepazīties ar tās celtniecības procesu un rast iedvesmu zaļā dzīvesveida piekopšanai.
Vienkoču parkā atrodas Kokamatniecības muzejs, kas iekārtots kā senā darbnīca. Muzejā var uzzināt, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas gan muižkungu, gan citu cilvēku vajadzībām. Kokamatniecības muzejā un parka teritorijā var iepazīties ar vienkoču un citu koka izstrādājumu izgatavošanas niansēm no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Īpaša uzmanība veltīta vienkoču laivu izgatavošanas procesa izzināšanai. Tematiskos pasākumos interesenti var piedalīties meistardarbnīcās. Apmeklētājiem ir iespēja iegādāties muzeja darbnīcā darinātos vienkoču traukus un maizes abras. Vienkoču trauki tiek darināti no dažādām Gaujas Nacionālajā parkā augošām lapu koku sugām un apstrādāti ar propolisu, lineļļu un bišu vasku.
Parka teritorijā izveidotas atpūtas un piknika vietas, kas lieliski noderēs nesteidzīgai atpūtai gan ģimenes lokā, gan lielākā draugu kompānijā. Bērniem pieejams no koka veidots spēļlaukums. Diennakts tumšajā laikā ir iespēja doties naksnīgās pastaigās ar lāpām.

Vienkoču parkā. Foto: Viekoču parks
 
VIDES PIEEJAMĪBA
 
MAKSA
3 eiro pieaugušajiem, 2 eiro skolniekiem un pensionāriem.
Par citām izmaksām Vienkoču parka vietnē
ATVĒRTA
Vasarā 10:00 – 18:00
Ziemā līdz tumsai
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Pa ceļu A2 jādodas uz Augšlīgatni līdz krustojumam ar ceļu V283 (pagrieziens uz Līgatni, Līgatnes dabas takām). Tad ~690 m līdz norādei uz Vienkoču parku. Tālāk pa piebraucamo ceļu līdz stāvlaukumam.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
     
CITA NODERĪGA INFO
Informācija par šo un citiem dabas tūrisma galamērķiem pieejama arī mobilajā lietotnē "Dabas Tūrisms". To var lejupielādēt
APSAIMNIEKOTĀJS
IK "Vienkoči", Līgatnes novads, "Asaras", LV-4108, e-pasts: info@vienkoci.lv, informatīvais tālrunis: +371 29329065
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: