LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Vienkoču parks
Citu apskates objektu aprakstiATRAŠANĀS VIETA
“Vienkoči”, Vienkoču parks, Līgatnes nov.
GPS KOORDINĀTAS
X: 563588, Y: 6339215 / Lat: 57.1916935, Lon: 25.0521962
APRAKSTS
Vienkoču parka takās izveidoti vēsturisku muižu un citu ēku maketi, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas ceplis. Šeit atrodas kokamatniecības muzejs – darbnīca, kurā var uzzināt, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas.

Kokamatniecības muzejā un parka teritorijā var iepazīties ar vienkoču laivu izgatavošanas procesu un citu koka izstrādājumu izgatavošanas niansēm no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Vienkoču parkā var apskatīt Latvijā pirmo smilšu maisu māju un rast iedvesmu zaļam dzīvesveidam.

Parka teritorijā izveidotas atpūtas vietas un bērniem pieejams no koka veidots spēļlaukums.

Apmeklētājiem ir iespēja iegādāties muzeja darbnīcā darinātos vienkoču traukus un maizes abras, kas darināti no Gaujas Nacionālajā parkā augošām lapu koku sugām un apstrādāti ar dabiskām eļļām vai bišu vasku.
 
Vienkoču parkā. Foto: Viekoču parks
Vienkoču parkā. Foto: Viekoču parks
 
VIDES PIEEJAMĪBA
Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā ar asistentu Piemērots apmeklētājam ar bērnu ratiņiem Gājējam Piemērots velosipēdam Piemērots motociklam Piemērots vieglajam automobīlim Piemērots nūjošanai
MAKSA
3 eiro pieaugušajiem, 2 eiro skolniekiem un pensionāriem.
Par citām izmaksām Vienkoču parka vietnē
ATVĒRTA
Vasarā 10:00 – 18:00
Ziemā līdz tumsai
NOKĻŪŠANA Pa ceļu A2 jādodas uz Augšlīgatni līdz krustojumam ar ceļu V283 (pagrieziens uz Līgatni, Līgatnes dabas takām). Tad ~690 m līdz norādei uz Vienkoču parku. Tālāk pa piebraucamo ceļu līdz stāvlaukumam.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
Ievērot klusumu Atkritumus nest līdzi Vieta atkritumu izmešanai Suni turēt pavadā Nebojāt dabas objektus, ifrastruktūru, īpašumu Neplūkt augus Uzmanību! Ērces
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
IK "Vienkoči", e-pasts: info@vienkoci.lv, t:: +371 29329065
Iepazīsti Latviju no jauna! Citas tūrisma iespējas.
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: