LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Zvārtes iezis
Citu apskates objektu aprakstiATRAŠANĀS VIETA
Amatas novads, Drabešu pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 568938, Y: 345347 / Lat: 57.245991, Lon: 25.142400
APRAKSTS
UZMANĪBU! Kritušu koku un paaugstināta mitruma dēļ nav pieejama taka, kas ved no tilta pār Amatu līdz skatu punktam virs Zvārtes ieža.

Skatīt shēmu >>>

Zvārtes iezis ir valsts nozīmes aizsargājamais ģeoloģiskais dabas piemineklis, tas atrodas Amatas novadā, Amatas upes krastā. Amatas upe ir viena no straujākajām, krāčainākajām un tīrākajām Gaujas pietekām.

Zvārtes ieža izcilni veido augšdevona Gaujas svītas smilšakmeņi, tā augstums – 20 m.
Blakus populārajam izcilnim atrodas Amatas kreisā krasta devona iežu atsegums, kura kopgarums ir 200 m un maksimālais augstums - 44 m.

Ap pakalnu apliecas taka „Meža mātes valstībā”, kurā var iepazīt 18 koku un krūmu sugas un uzzināt, kas par tiem sacīts latviešu tautas ticējumos un paražās.

Tautas nostāsti vēstī, ka Zvārtes iezis bijusi raganu sapulču vieta Vasarsvētkos, Jāņos un Ziemassvētkos. Tad tās uz slotām šāvušās šurp no Zilūža un Vilkates siliem.

Zvārtes ieža pļavās var apgūt dažas „raganiņu zinības”, iepazīstot no koka gatavotos skaņu rīkus un neparastu dabas veidojumu atdarinājumus, kuri uzmanīgam vērotājam būs jau pazīstami.

Iepretī Zvārtes iezim, pļavas malā, atrodas Miglas iezis, ko vietējie iedzīvotāji dēvējuši par Pļavas iezi.

No Zvārtes ieža iespējams doties garākā pārgājienā pa Amatas taku (2.2 km) - viena no populārākajām takām Gaujas NP. To ieteicams veikt no Zvārtes ieža pa straumei gar Amatas labo krastu Gaujas virzienā līdz Vanagu tiltam.
Zvārtes iezis. Foto: Līga Eglīte
Zvārtes iezis. Foto: Līga Eglīte
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS, VIDES PIEEJAMĪBA
Gājējam Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā Piemērots cilvēkam ratiņkrēslā ar asistentu Piemērots apmeklētājam ar bērnu ratiņiem 
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 0,5 h
MAKSA
bezmaksas
ATVĒRTA
24/7, I-XII
APVIDUS
Upe, smilšakmens atsegums, mežs, pļava, upes ieleja.
GRŪTĪBU PAKĀPE
Grūtību pakāpe 1 no 5
LABIEKĀRTOJUMS
Maksas stāvvieta Piknika vieta Ugunskura vieta Pieejama malka Dzeramais ūdens Tualete Informācijas stends Ēdināšana Gida pakalpojumi
NOKĻŪŠANA
Ar personisko autotransportu, ekskursiju autobusiem, velosipēdu, kājām.
Ar sabiedrisko autobusu „Cēsis – Kārļi – Krustkalni” – līdz pieturai ”Krustkalni”, pēc tam ~2.7 km ar kājām līdz Zvārtes ieža stāvlaukumam.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
Ievērot klusumu Atkritumus nest līdzi Vieta atkritumu izmešanai Nebojāt dabas objektus, ifrastruktūru, īpašumu Neplūkt augus Suni turēt pavadā Uzmanību! Ērces 
CITA NODERĪGA INFO
Cēsu tūrisma informācijas centrs
APSAIMNIEKOTĀJS
Dabas aizsardzības pārvalde. +371 67509545, e-pasts: vidzeme(at)daba.gov.lv
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
Iepazīsti Latviju no jauna! Citas tūrisma iespējas.
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: