LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Durbes ezera tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Tadaiķu pagasts, Durbes novads
GPS KOORDINĀTES
X: 336932, Y: 275791.94 / Lat: 56.597973, Lon: 21.343858
APRAKSTS
No torņa paveras skats uz Durbes-Vārtājas senleju un Durbes ezeru. Tā platība ir 670 ha, un tas ir putniem nozīmīga vieta.

Ezera daļa un ziemeļaustrumu teritorijas palieņu pļavas ir iekļautas dabas liegumā “Durbes ezera pļavas”. Dabas liegumā konstatētas 28 aizsargājamas putnu sugas, no kurām 14 ligzdo, pārējās teritoriju izmanto migrācijas laikā.

Ezera piegulošajā teritorijā ir norisinājušies vēsturiski notikumi. 1260. gada 13. jūlijā notikusi Durbes kauja, kurā žemaišu un kuršu karaspēki sakāva Livonijas un Vācu ordeņa kopīgos spēkus. Durbes kauja tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām Baltijas tautu vēsturē.
Skatu tornis Durbes ezera krastā. Foto: Alise Lūse
Skatu tornis Durbes ezera krastā. Foto: Alise Lūse
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
Visu gadu
APVIDUS
ezers, pļavas
LABIEKĀRTOJUMS
autostāvlaukums Vieta piknikam Tualete
NOKĻŪŠANA
Pa autoceļu A9 jādodas līdz pagriezienam uz Aisteri jeb T veida krustojumam ar autoceļu V1202 Durbes tuvumā. Tālāk pa V1202 ~ 1,5 km līdz lauku ceļam uzezera krastu. Tad pa to ~ 0,5 km līdz tornim.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
 Ievēro klusumu  Atkritumus nes līdzi  Neizmest atkritumus  Nav atļauts kurināt ugunskuru  Nav atļauts celt telti  Lietū vai sniegā pakāpieni var būt slideni
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Durbes novada pašvaldība
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju. 
 Atklāj Latviju no jauna! Informācija atpūtai dabā.
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: