LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Kaņiera pilskalna tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Lapmežciema pagasts, Engures novads
GPS KOORDINĀTES
X: 465641, Y: 6316579 / Lat: 56.9914737, Lon: 23.4345256
APRAKSTS
Skatu platforma Kaņiera pilskalnā rudeņos ļauj netraucēti baudīt tūkstošiem nakšņojošo zosu un dzērvju klātbūtni, bet vasaras sākumā – niedrāju putnu kori. Kaņieris ir uzskatāms par vienu no izcilākajām putnu vietām Latvijā, jo nelielā dziļuma un bagātīgās ūdensaugu veģetācijas dēļ tas ir īpaši piemērots dažādu ūdensputnu ligzdošanai un atpūtai caurceļošanas laikā. Pavasarī jau drīz pēc ledus izkušanas ezerā ierodas pirmie caurceļotāji – gaigalas, lielās un mazās gauras, kā arī virkne citu ūdensputnu sugu. Daļa no atlidotājiem paliek ezerā visu vasaru, lai te ligzdotu un izaudzētu mazuļus. Ezeram īpaši raksturīgas sugas, kas ligzdo niedrājos (lielais dumpis, mazais ormanītis, bārdzīlīte, dažādi niedru ķauķi, retumis tiek dzirdēts arī mazais dumpis) vai peldošās slīkšņās (pīles un kaijveidīgie putni).
Foto: Andris Soms
VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos un ar kustību traucējumiem.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
 
APVIDUS
mežs, ezers
LABIEKĀRTOJUMS
 
NOKĻŪŠANA
Ar privāto transportu vai satiksmes autobusu starppilsētu maršrutos Rīga-Talsi, Rīga-Kolka, Rīga-Mazirbe (saraksti atrodami www.autoosta.lv) pa autoceļu P128 (Rīga-Talsi) jābrauc līdz Lapmežciemam. Ciemata centrā pie pagasta pārvaldes/kultūras nama ēkas jānogriežas uz Liepu ielu, sekojot norādei „Antiņciems 5”. Jādodas 5 km (cauri ciematam, garām Kaņiera laivu bāzei un putnu vērošanas tornim) līdz T veida krustojumam Antiņciemā, kur jānogriežas pa labi un jāveic vēl aptuveni 3 km līdz auto stāvlaukumam un informācijas stendam ceļa labajā malā. Tad jādodas pa Kaņiera pilskalna taku.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
      

Skatu platformā vienlaicīgi drīkst atrasties ne vairāk kā 15 cilvēki.

CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Tornis uzbūvēts 2013. gadā projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros.
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsamineikotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: