LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Lielā Ķemeru tīreļa tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Lapmežciema pagasts, Engures novads
GPS KOORDINĀTES
X: 466790, Y: 6306686 / Lat: 56.902694, Lon: 23.454736
APRAKSTS
Skatu tornis ir izbūvēts Lielā Ķemeru tīreļa laipas lielajā lokā (~3,4 km). No tā paveras brīnišķīgs skats uz augstā purva ainavu, kurā vienkopus novērojama sūnu, purva priedīšu, akaču un tumšu ezeriņu mozaīka. Tornis kalpo arī par lielisku platformu dažādu putnu vērošanai. Tīrelī var sastapt purva tilbīti, balto cielavu, koku čipsti, kā arī tālumā dzirdēt dzērves.
Foto: Andris Soms
VIDES PIEEJAMĪBA

Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos un ar kustību traucējumiem.
MAKSA
bez maksas
ATVĒRTS
 
APVIDUS
augstais purvs
LABIEKĀRTOJUMS
 auto novietošana SIA "Rabarbers-BR" apsaimniekotajā teritorijā:
  • 2 EUR; 
  • autobusiem un invalīdu transportam - bez maksas.
 
NOKĻŪŠANA
  • ar auto pa Ventspils (A10) šoseju līdz norādei “Ķemeru tīreļa purva laipa” (aptuveni 200 m uz Ventspils pusi no pagrieziena uz Ķemeriem). Tālāk, sekojot norādei, gar Ķemeru kapiem vēl aptuveni 2 km uz priekšu līdz autostāvvietai, kur var atstāt automašīnu un tālāk līdz laipas sākumam 800 m doties ar kājām.
  • ar vilcienu Rīga–Ķemeri–Tukums līdz stacijai Ķemeri (vilcienu saraksts >>>), tālāk sekojot norādēm, vispirms pāri dzelzceļam līdz Ventspils šosejai 1 km; sasniedzot mobilo sakaru torni, ieteicams izmantot pa labi vedošo taku, pie kuras izvietota norāde uz Tīreļa laipu. Tālāk, sekojot norādei, gar Ķemeru kapiem vēl aptuveni 2 km uz priekšu līdz autostāvvietai, kur var atstāt automašīnu un tālāk līdz laipas sākumam 800 m doties ar kājām.
  • ar autobusu maršrutā Rīga – Ventspils vai Rīga – Kuldīga līdz pieturai „Ķemeru pagrieziens” (autobusu saraksts >>>). No pieturas pa Ventspils šoseju jādodas 300 m Tukuma virzienā līdz norādei “Ķemeru tīreļa purva laipa”. Tālāk, sekojot norādei, gar Ķemeru kapiem vēl aptuveni 2 km uz priekšu līdz autostāvvietai, kur var atstāt automašīnu un tālāk līdz laipas sākumam 800 m doties ar kājām.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
      

Skatu platformā vienlaicīgi drīkst atrasties ne vairāk kā 15 cilvēki.

CITA NODERĪGA INFO
PAKALPOJUMI
SIA “Rabarbers-BR” piedāvā piknika un telšu vietu nomu.
Sīkāka informācija pie personāla vai pa tālr. +371 26492894, +371 29239273.
APSAIMNIEKOTĀJS
Kopš 2015. gada, pamatojoties uz iznomājamo īpašumu izsoles rezultātiem un noslēgto Līgumu, teritoriju “Tīreļi” un “Ķemeru mežniecība” (kopējā platība 4,7 ha) apsaimniekotājs ir SIA "Rabarbers-BR", +371 29239273, +371 26492894, rabarbers-br@inbox.lv
Taka izveidota 2013. gadā projekta "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros.
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsamineikotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: