LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Lielā Liepukalna tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Dzerkaļi, Rēzeknes novads Kaunatas pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 726263, Y: 6242251 / Lat: 56.2710426, Lon: 27.6544413
APRAKSTS
UZMANĪBU!
Ceļa Dubuļi-Lielais Liepukalns remontdarbu laikā iespējami satiksmes ierobežojumi vai apgrūtināta piekļūšana skatu tornim.


Lielais Liepukalns ir trešā augstākā virsotne Latvijā — 289,3 metri virs jūras līmeņa. Tā virsotnē uzbūvēts augstākais koka skatu tornis Latvijā (34m), no kura paveras iespaidīgs skats uz apkārtējo ainavu - pakalniem, Rāznas un citiem ezeriem. Tornī ir 9 skatu platformas dažādā augstumā, tāpēc katrs var uzkāpt tik augstu, cik vēlas. No stāvlaukuma līdz skatu tornim ierīkota 830 m gara dabas taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm. Ierīkota vieta atpūtai vai nelielam pasākumam ar ugunskura vietu. Blakus esošais Dzerkaļu kalns (286,3 m.v.j.l.) ir augstākā virsotne Latvijā pēc relatīvā augstuma (89,2 m).

 
Lielā Liepukalna skatu tornis. Foto: Andris Soms
Lielā Liepukalna skatu tornis. Foto: Andris Soms
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
Visu gadu
APVIDUS
Meži
LABIEKĀRTOJUMS
 
NOKĻŪŠANA
Pa autoceļu Rēzekne–Ezernieki-Dagda P55 jādodas līdz Dubuļiem. Tad jānogriežas uz Dubuļu ezera pusi un tālāk jāseko norādēm uz Lielo Liepukalnu.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
          
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju. 
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: