LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Skuķu ezera DR tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Bebrenes pagasts, Ilūkstes novads
GPS KOORDINĀTES
 X: 636470, Y: 6215595 / Lat: 56.0660301, Lon: 26.1920877
APRAKSTS
Dvietes paliene ir viena no bagātākajām putnu vietām Latvijā. Dvietes upes paliene sniedz mājvietu griezēm un barības bāzi tūkstošiem zosu un pīļu. Atbrauc pavasarī – tad tu redzēsi un dzirdēsi! Dodoties putnu vērošanā, ņem līdzi binokli un kādu putnu noteicēju, lai nekļūdīgi identificētu redzētos lidoņus. Zinātnieki šajā teritorijā fiksējuši vairāk nekā 40 Latvijas un Eiropas īpašo putnu sugu! Jautāsi – kad šeit meklējama lielākā putnu daudzveidība?
Visdramatiskākais un iespaidīgākais skats šeit būs pavasarī – aprīlī un maija sākumā, kad ievērojamos caurceļojošo putnu barus pavadīs neticamās applūdušo teritoriju ainavas. Bet, kā Tu noteikti jau nojaut, īpašus putnus šeit atradīsi arī citos mēnešos.
Bet ir vēl kādi lidoņi, kurus ir vērts braukt lūkoties uz Dvieti – spāres! Šī ir ideāla dzīvesvieta spārēm – dažādo ūdeņu tuvums spāru kāpuru attīstībai un krūmi, kas nodrošina nepieciešamo aizsegu – tām šeit ļauj koncentrēties neparastā krāšņumā un skaitā. Var apskatīt savvaļas zirgus un govis.

VIDES PIEEJAMĪBA
Nav pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos un ar bērnu ratiņiem.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
 
APVIDUS
Pļavas, ezers, mežmala
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
No ceļa Dviete – Bebrene pie norādes “Savvaļas zirgi un govis, Informācijas centrs “Gulbji”, Bebra ekspozīcija” brauc 1, 8 km līdz “Gulbju” stāvlaukumam. Gida pavadībā dodas uz torni. Uz torni dodas iepriekš pieteikta gida pavadībā. No ceļa Ilūkste - Birži pie norādes “Savvaļas zirgi un govis, Informācijas centrs “Gulbji”, Bebra ekspozīcija” brauc 1,8 km līdz “Gulbju” stāvlaukumam. Uz torni dodas iepriekš pieteikta gida pavadībā.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
          
Ieeja savvaļas dzīvnieku nožogojumā tikai kājāmgājējiem un velobraucējiem.
Par atrašanos savvaļas dzīvnieku aplokā obligāti jāinformē gids, tel. :+ 371 2021 9770.
Prasība ieejot un izejot aizvērt nožogojumu!
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Biedrība "Dvietes senlejas pagastu apvienība"
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: