LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Tērvetes Gulbju tornis
ATRAŠANĀS VIETA
Tērvetes novada Tērvetes pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 463360, Y: 6262245 / Lat: 56.5031964, Lon: 23.4047562
APRAKSTS
Viena no Tērvetes dabas parka ūdenstilpēm ir pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem izveidotais mākslīgais ezers – Tērvetes ūdenskrātuve jeb t.s. Gulbju ezers – kas izveidota uzpludinot Tērvetes upītes mitrās pļavas. To iecienījuši ūdensputni un makšķernieki, kuriem šajā gadā piepulcējušies arī putnu vērotāji, jo 2014. gada vasaras sākumā pie Tērvetes ūdenstilpes izbūvēts stiklots putnu vērošanas tornis. Pakāpšanās putnu novērošanas tornī ļauj ērtāk saskatīt un atpazīt Tērvetes ūdenskrātuves tuvumā esošos putnus.
Tornis ir desmit metrus augsts, ar divām skatu platformām. Pirmā ir vaļējā un atrodas trīs metru augstumā un pieejama arī cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām. Savukārt otrā ir stiklota un atrodas sešu metru augstumā.
Pakāpjoties tornī, pārredzama gan pati ūdenskrātuve, gan aiz Skujaines upes esošie plašie lauki. Tāpēc no torņa vērot gan ūdensputnus, gan atklātos laukos uzturošos putnus.
SLĒGTS saistībā ar COVID-19 noteiktajiem ierobežojumiem
Foto: K.Lapiņš
VIDES PIEEJAMĪBA
 
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
APVIDUS
Ezers, niedrājs, krūmājs, pļavas
NOKĻŪŠANA
Tērvetes dabas parkā sekojiet norādēm uz Tērvetes ūdenskrātuvi.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
      
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: