LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Aklā purva taka
ATRAŠANĀS VIETA
Jaunjelgavas novada Daudzeses pagasts
GPS KOORDINĀTES
Takas sākums
X: 568041, Y: 6263409 / Lat: 56.5101610, Lon: 25.1055979
APRAKSTS
Teritorijai raksturīga augsta ainaviskā vērtība – šeit varēsiet vērot gan atklātas vai daļēji atklātas tipiskas augstā purva ainavas, gan purva ezeriņus un lāmas, gan slēgtas mežu ainavas.
Purva izcelšanās saistāma ar periodu pēc pēdējā apledojuma, kad apkārtnē esošo ezeriņu krasti sāka aizaugt, veidojot 3 atsevišķus purvus. Aizaugšanai turpinotie un vēršoties plašumā šie purvi saplūda vienotā masīvā. Šobrīd purva kūdras slāņa biezums vidēji sasniedz 4 m, bet dziļākajās vietas, kur meklējami purva pirmsākumi, kūdras biezums sasniedz pat 9,3 m.
Purvā un tā apkārtnē sastopamas daudzas ES Putnu direktīvas sugas, piemēram, melnkakla gārgale, sējas zoss, zivju ērglis, jūras ērglis, mednis, mežirbe. No aizsargājamo augu sugām sastopama - fuksa dzegužpirkstīte un spilvainais ancītis.
Vietējie iedzīvotāji purvu iecienījusi kā labu ogošanas vietu, jo šeit sastopamas dzērvenes, mellenes un brūklenes. Znotiņu ezerā bieži viesi ir makšķernieki, kas šeit kāro tikt pie līdaku, asaru vai raudu loma.
Dabas liegums AKLAIS PURVS. Foto Agnese Priede.
Foto: D.Vikšere, A.Priede
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
 
VIDES PIEEJAMĪBA
Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos.
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 1.5 h
GARUMS
 1,9 km
PIEMĒROTĀKAIS LAIKS APMEKLĒJUMAM
Bezsniega periods. Ieteicams no pavasara līdz rudenim, kad īpaši krāšņi redzama purva ainava.
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTA
 
VEIDS
lokveida
TAKAS SHĒMA
MARĶĒJUMS
Nav speciāla marķējuma
APVIDUS
purvs, mežs
GRŪTĪBU PAKĀPE
SEGUMS
koka laipas, platums 80 cm
NOKĻŪŠANA
No Sērenes brauc pa ceļu [P86] Neretas virzienā 4,3 km. Tad nogriežas pa labi uz grants ceļa. Pēc ~10 km ir dzelceļa stacija Menta. Šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi, turpina ceļu Ģirupes virzienā līdz 240. meža kvartālam. Pēc 4,6 km krustojumā (X: 566417, Y: 6263010 / Lat: 56.5068169, Lon: 25.0791249) jāgriežas pa kreisi un jābrauc pa meža celiņu 1,7 km līdz takas sākuma punktam.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
          
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
AS Latvijas valsts meži
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: